Breaking News

Dlaczego dietetyk lepiej ustali dietę, niż my sami?

W ciągu nawet jednego miesiąca spożywamy często bardzo duże ilości jedzenia oraz picia. Z oczywistych względów nie może to pozostać obojętne na nasz organizm, który w ten sposób jest zasilany i ma możliwość normalnego funkcjonowania. Jeżeli chcemy czuć się komfortowo we własnym ciele, zdecydowanie powinniśmy uważać na to, co jemy. Specjalistą, który może nam uświadomić ogromną rolę jedzenia, jest dietetyk. Warto korzystać z jego pomocy oraz samemu nie układać sobie diety. Unikniemy w ten sposób błędów, które potem trudno będzie naprawić.


Odpowiednio dobrana dieta, która jest połączona z systematyczną aktywnością fizyczną, jak również zdrowym trybem życia, może naprawdę zdziałać cuda. Dzięki temu, że będziemy dokładnie pilnowali tego, co spożywamy, co pijemy, nasz organizm będzie miał możliwość normalnego funkcjonowania. Będziemy się czuć lekko, komfortowo, nie będziemy tak mocno odczuwać zmęczenia. Kłopotem jest ustalenie odpowiedniej diety, która musi być dopasowana do naszych potrzeb. Czy można to zrobić samodzielnie?

Dietetyk to specjalista, który oceni nasze nawyki żywieniowe

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że popełniamy błędy żywieniowe oraz źle się odżywiamy. Samodzielnie ustalamy dietę, czego efektem są nie tylko wysokie koszty związane z zakupem produktów, ale również to, że po prostu nie będziemy tracić wagi. Problemem może również okazać się to, że nie będziemy potrafili dopasować diety do chorób, na które cierpimy. Może tu chodzić na przykład o poważną cukrzycę, problemy tarczycowe lub inne dolegliwości, np. nietolerancję laktozy.

Dietetyk posiada wiedzę, dzięki której taką dietę dobrze dopasuje.

Dobra dieta to gwarancja lepszego samopoczucia. Dietetyk pomoże to zrozumieć

Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby, stan zdrowia, prowadzi inny tryb życia. Chcąc dobrze ustalić dietę, nie możemy przejść również obojętnie obok chorób, na które cierpimy. Inna dieta będzie przeznaczona dla pracownika biurowego, inna dla budowlańca, inna dla osoby po przeszczepie, a jeszcze inna dla cukrzyka, czy osoby, która cierpi na różnego rodzaju alergie.

Rola dietetyka jest ogromna

Nasza dieta musi po prostu sprostać oczekiwaniom organizmu, a także naszym codziennym obowiązkom. Źle dobrana sprawi, że natychmiast będziemy odczuwać głód, będziemy myśleć o podjadaniu i niestety to będziemy robić. Zapewnienie odpowiedniej ilości kalorii, ale bez uczucia głodu i zmęczenia – to przede wszystkim podstawowa rola dietetyka.

Dodaj komentarz