Breaking News

Zdrowie

dobry dentysta

Stomatolog – czym sugerować się przy jego wyborze?

4 maja 2023

Regularna wizyta u stomatologa to jedno z podstawowych działań dbania o zdrowie jamy ustnej. Wybór dobrego stomatologa może być jednak trudnym zadaniem, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia w poszukiwaniu specjalisty. Warto pamiętać, że wybór odpowiedniego stomatologa może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie, a niewłaściwe decyzje w tej kwestii mogą prowadzić do poważnych problemów. Poniżej […]

Read More

Jakie suplementy poleca się osobom trenującym?

27 kwietnia 2023

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na regularne treningi i zdrowy styl życia. Jednym z elementów, które mogą wspomóc proces budowania mięśni i poprawy wydolności organizmu, są suplementy. Jednakże, wybór odpowiednich suplementów jest kluczowy, aby osiągnąć zamierzone cele. W tym artykule omówimy, jakie suplementy warto polecać osobom trenującym.

Read More
lekarz medycyny pracy

Czym zajmuje się lekarz medycyny pracy?

17 kwietnia 2023

Lekarz medycyny pracy to specjalista, który zajmuje się zdrowiem pracowników oraz wpływem warunków pracy na ich zdrowie. Głównym celem pracy lekarza medycyny pracy jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy oraz ochrony zdrowia pracowników.

Read More
leczenie uzaleznienia

Ośrodek leczenia uzależnień – kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

16 lutego 2023

Ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem, gdzie ludzie zmagający się z różnymi uzależnieniami mogą otrzymać profesjonalną pomoc i wsparcie w procesie wyjścia z nałogu. Uzależnienia mogą dotyczyć substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, narkotyki czy leki, ale również zachowań uzależniających, takich jak uzależnienie od internetu, gier komputerowych czy hazardu.

Read More
dom opieki

Dom opieki dla chorych psychicznie – jak działa?

31 stycznia 2023

Domy opieki dla osób przewlekle psychicznie chorych to placówki, w których chorzy mogą zamieszkać i otrzymać opiekę doświadczonych specjalistów. Osoby z różnego rodzaju zaburzeniami i problemami mogą w takich miejscach liczyć na w pełni profesjonalne wsparcie i pomoc w codziennych czynnościach. Mają zapewnione odpowiednie warunki bytowe i całodobową opiekę. W efekcie uzyskiwane są odpowiednie warunki […]

Read More
terapia kryzysowa

Na czym polega terapia kryzysowa?

25 stycznia 2023

Pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, która dotyczy konkretnego problemu, to interwencja kryzysowa. W konkretnej sytuacji wykorzystywana jest do poradzenia sobie z określonym, ograniczonym czasowo zdarzeniem. Ma to na celu złagodzenie u pacjenta objawów.

Read More
zaklad optyczny

Czym wyróżnia się dobry zakład optyczny?

17 stycznia 2023

Zakład Optyczny Optomed to sklep specjalizujący się w dostarczaniu produktów i usług związanych z dbaniem o wzrok, takich jak okulary, soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Czym się on charakteryzuje?

Read More
rehabilitacja

Lekarz rehabilitacji – jaki jest jego zakres obowiązków?

10 stycznia 2023

W wielu szpitalach i przychodniach zatrudniani są lekarze rehabilitacji. Ich specjalizacja wiąże się z rehabilitacją pacjentów mających za sobą długie leczenie bądź poważne urazy (często związane z wypadkami losowymi). Mogą zalecać zabiegi terapeutyczne wpływające korzystnie na organizm i nadzorować efekty.

Read More
sklep medyczny

Sprzęt medyczny najlepszych producentów od SKIB-MED

9 stycznia 2023

Z różnego rodzaju sprzętu medycznego na co dzień korzysta wielu pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi, w podeszłym wieku czy niepełnosprawnych. W pewnych sytuacjach sprzęt taki może być potrzebny każdemu z nas, ponieważ korzysta się z niego na przykład po zabiegu operacyjnym, wypadku czy poważnej kontuzji. Jak dobrać sprzęt medyczny do swoich potrzeb i czym […]

Read More

Kremacja zwłok – czy warto się na nią zdecydować?

3 stycznia 2023

Kwestia pochówku osoby zmarłej zawsze rodzi wiele pytań. Dotyczą one przede wszystkim tego czy zdecydować się na tradycyjny pochówek czy kremację zwłok. To drugie rozwiązanie zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność. Coraz więcej osób decyduje się na skremowanie ciała z uwagi na to, że tego rodzaju rozwiązanie nie jest kosztowne, a także jest to […]

Read More