Breaking News

Transport

formalnosci przewozu zwlok z zagranicy

Przewóz zwłok z Holandii do Polski – jak dopełnić formalności?

Przewóz zwłok z Holandii do Polski wymaga dopełnienia kilku formalności. Mogą one obejmować odprawę celną, odprawę sanitarną i formalności konsularne. Aby zapewnić sprawny i szybki proces, należy zrozumieć wymagania i procedury dotyczące każdego z tych etapów.

Read More
Pudełko ze skarpetkami

Ekologiczne pakowanie zamówień – co warto o nim wiedzieć?

Ekologiczne pakowanie zamówień jest procesem, który z pewnością ma wiele zalet. Bazuje to nie tylko na tych, które obejmują środowisko, ale również samą firmę i jej finanse. Co warto wiedzieć o takim podejściu do zarządzania przedsiębiorstwem? Fachowcy odpowiadają.

Read More
wyprowadzki

Profesjonalna firma przeprowadzkowa – o jakiej mowa?

Coraz więcej osób dostrzega pozytywy, jakie płyną ze współpracy z doświadczoną firmą transportową, firmą przeprowadzkową. Gdy mamy do przetransportowania duże ilości mebli, wyposażenia wnętrz, sprzętu RTV czy AGD, zdecydowanie powinniśmy poszukać takiej, która działa legalnie, podpisze z nami umowę, jak również dysponuje niezbędnym sprzętem. Wtedy gwarancja udanej przeprowadzki na pewno będzie.

Read More
Park Rozwoju – nowa stacja rowerowa w Warszawie

Park Rozwoju – nowa stacja rowerowa w Warszawie

Od niedzieli warszawscy rowerzyści mogą korzystać z nowej partnerskiej stacji wypożyczeń Veturilo, która została uruchomiona pomiędzy dwoma budynkami kompleksu biurowego Park Rozwoju. Do dyspozycji użytkowników jest 10 dodatkowych rowerów. Najnowsza stacja Warszawskiego Roweru Publicznego to kolejna w mieście wypożyczalnia, która powstała dzięki wsparciu sponsorów. Ulokowana jest na Mokotowie przy ul. Konstruktorskiej 12/12A. Razem ze stacją…

Read More

Emirates SkyCargo zaczyna nowy etap w historii portu w Dubaju

Linie Emirates SkyCargo przetransportowały milion jednostkowych urządzeń ładunkowych (ULD)* wirtualnym korytarzem towarowym dla ciężarówek łączącym lotniska Dubai International (DXB) i Dubai World Central (DWC). Połączenie umożliwia szybki przerzut towarów między samolotami pasażerskimi i towarowymi Emirates.

Read More

15 lat lotów Emirates do Auckland

Linie Emirates świętują 15. rocznicę otwarcia połączenia do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii.  Od pierwszego lotu w 2003 r. linie przewiozły na trasie ponad dwa miliony pasażerów, łącząc Nową Zelandię ze światem, wykonując z tego kraju 21 lotów tygodniowo do Dubaju, na Bali i do innych kierunków w siatce połączeń. 

Read More

SENT: nowe regulacje przewozu towarów

Od 1 sierpnia 2018 r. rozpocznie się stosowanie nowych przepisów dotyczących kar administracyjnych związanych z przewozem towarów w ramach krajowej sieci kolejowej. 14 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, tzw. SENT. Celem nowych regulacji jest skuteczniejsze monitorowanie transportu „towarów wrażliwych”.

Read More