Breaking News

Ekologia

Karczowanie terenu – w jakim celu się go wykonuje?

Karczowanie terenu to proces, który z pewnością niesie za sobą wiele korzyści. Bardzo często wykonuje się go na terenach, które są zalesione lub porośnięte trawami oraz wysokimi chwastami. Dlaczego jest to ważna czynność? Eksperci informują.

Read More
Jakość powietrza w naszych domach ma znaczenie

Jakość powietrza w naszych domach ma znaczenie

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zła jakość powietrza na zewnątrz przekłada się także na jego jakość w naszych mieszkaniach. Na zlecenie marki Electrolux został przeprowadzony Raport „Better Living”, który zbadał postawy konsumentów wobec dbania o środowisko i własne samopoczucie. Odetchnij z ulgą Warto zaznaczyć, że dbanie o własne samopoczucie jest nie mniej ważne od…

Read More
Czy smoczek może być wegański? O współczesnym rozumieniu weganizmu

Czy smoczek może być wegański? O współczesnym rozumieniu weganizmu

Weganizm jest przedmiotem burzliwych dyskusji na forum publicznym. Wielu osobom umyka fakt, że dziś pojęcie to oznacza coś znacznie więcej niż tylko dietę. To świadomy styl życia w zgodzie z naturą i sprzeciwiający się przemocy wobec zwierząt. Globalny wegański rynek dynamicznie odpowiada na rosnący popyt. Wegańskich produktów jest coraz więcej. Co ciekawe, ten nowy trend…

Read More
CZY WODA Z KRANU JEST ZDROWA?

CZY WODA Z KRANU JEST ZDROWA?

Zbadaj swoją „kranówkę” i przekonaj się, ile jest w niej cennych składników – zachęcają eksperci w ramach kampanii edukacyjnej #KRANUJESZ. O tym jakie cenne składniki znajdują w wodzie prosto z kranu i dlaczego warto stosować ją w codziennej diecie, rozmawiamy z Adamem Fotkiem z firmy J.S. Hamilton. Panie Adamie, wszyscy pijemy wodę, bo musimy, bo chcemy, bo warto….

Read More

Posadź 100 000 dębów ze SZTYGAREM!

Producent EKOGROSZKU SZTYGAR® – SYNERGIO GROUP SA – sfinansuje jesienią 2019 roku posadzenie 100.000 dębów. Las dębowy zostanie odnowiony w Nadleśnictwie Rytel, który najbardziej ucierpiał wskutek tragicznego huraganu w 2017 roku. Akcja jest prowadzona wspólnie z Lasami Państwowymi Nadleśnictwem Rytel. W ciągu kolejnych kilku lat celem SYNERGIO GROUP będzie zalesienie Polski 1.000.000 drzew.

Read More

Najwyżej oprocentowany kredyt w historii

Schneider Electric wzywa do refleksji nad naszym długiem wobec Ziemi. Na każdy rok życia ludzkości na Ziemi przypada określona ilość odnawialnych zasobów naturalnych. Dzień Długu Ekologicznego to dzień, w którym wykorzystaliśmy wszystkie zasoby przeznaczone na dany rok. Tegoroczny Dzień Długu Ekologicznego (DDE) przypadł 1 sierpnia – do końca roku zostało aż 152 dni! Schneider Electric…

Read More

Dachser i Sioo:x ramię w ramię w DIY

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zapewnia Sioo:x – szwedzkiej firmie specjalizującej się w ekologicznych produktach ochrony drewna – kompleksowe wsparcie z zakresu logistyki. Dzięki efektywnej obsłudze łańcucha dostaw współpraca z operatorem sprzyja rozwojowi skandynawskiego producenta.

Read More

„Zielony” popiół – drugie życie surowca

Zakład Separacji Popiołów Siekierki oczyszcza popioły lotne powstające podczas spalania węgla i przekształca je w dwa rodzaje produktów, które wprowadzane są ponownie do obiegu. Inwestycja realizuje w pełni założenia gospodarki obiegu zamkniętego. Powstałe w ten sposób ProAsh® i paliwo High Carbon mają szerokie zastosowanie w różnych segmentach gospodarki – m.in. w przemyśle i sektorze budowlanym….

Read More

Już 50% energii wykorzystywanej w Tetra Pak pochodzi z zasobów odnawialnych

Obecnie Tetra Pak pozyskuje połowę swojego zaopatrzenia w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że firma jest na dobrej drodze do spełnienia zobowiązania wobec inicjatywy RE100, zrzeszającej najbardziej wpływowe firmy na świecie, deklarujące wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii elektrycznej we wszystkich działaniach do 2030 roku.

Read More