Breaking News

Ceny gazu w górę. Gdzie napełnić butlę gazową?

W ostatnim czasie doszło do znacznego podwyższenia cen gazu, co przełożyło się również na koszty związane z jej napełnianiem. Gdzie można tanio napełnić butlę gazową?

Dlaczego ceny gazu rosną?

Koszty gazu są coraz wyższe. Co spowodowało znaczne podwyżki tego surowca? Za jego cenę odpowiada szereg czynników i warto wskazać, że wyższe ceny nie są jedynie problemem Polski, ponieważ dotykają one wszystkich krajów Europy.

Ceny gazu regulowane są wieloma czynnikami, między innymi wpływają na nie dostępność tego surowca, zapotrzebowanie, ale także spekulacje cenowe.

Według ekspertów wyższe ceny gazu, które obserwowane są na międzynarodowych giełdach, są przede wszystkim kwestią zwiększonego zapotrzebowania wynikającego z podwyższającej się konsumpcji tego surowca. Z drugiej strony pojawiają się coraz większe braki na rynku, co ma być także powiązane ze spekulacjami cenowym ze strony Rosji, którzy również ograniczają ekspert tego surowcu do innych krajów.

W przypadku butli gazowych nie bez znaczenia jest także fakt, że zwiększone zainteresowanie klientów doprowadziło do podwyższania cen niemalże z dnia na dzień.

Podwyżki dotykają zatem wszystkich i często mówi się o tym, że nie są one ostatnimi, dlatego mogą pojawić się znowu. Gdy jednak producentom uda się podwyższyć wydobycie, wtedy prawdopodobnie dojdzie do ustabilizowania się cen.

Gdzie napełniać butlę gazową?

Butle gazowe o pojemności 11 kg, które powszechnie używane są w domach i w mieszkaniach w celu zasilania kuchenek gazowych, wymagają regularnej wymiany. Gdy dochodzi do wyczerpania się gazu, w takim przypadku konieczne jest zaniesienie butli do punktu jej napełniania, aby tam odebrać nową, napełnioną tym surowcem butlę.

Gdy konieczne jest wymienienie butli jak butla gazowa 11kg Kraków to jedno z wielu miast, gdzie funkcjonuje obecnie wiele punktów napełniana butli gazem. Podobnie jest w innych większych miastach, gdzie klienci mogą wybrać miejsce, w którym uzupełnią gaz.

Warto zatem wcześniej zapoznać się z cenami w różnych punktach, aby dzięki temu wybrać miejsce, gdzie gaz jest nadal dość tani. Niekiedy na wymianie butli można zaoszczędzić wtedy od kilku do nawet kilkunastu złotych.

Obecnie informacje dotyczące aktualnych cen napełniania butli gazowych można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych firm, które zajmują się sprzedażą gazu. Także informacje na ten temat można uzyskać za pośrednictwem innych stron, w tym mediów społecznościowych, gdzie użytkownicy wymieniają się pomiędzy sobą danymi o cenach w różnych miejscach.

Dodaj komentarz