Breaking News

Czego nie wiesz o szarym papierze do pakowania?

Szary papier do pakowania znany jest wszystkim. Kiedyś używany do osłaniania książek szkolnym przed zniszczeniem i powszechnie stosowany w kwiaciarniach, teraz ma dodatkowe zastosowania. To co pozostało niezmienne, to jego biodegradowalność oraz niska cena. Dowiedz się kilku faktów na temat szarego papieru do pakowania.

Szary papier, czym jest?

Papier makulaturowy kojarzony jest głównie ze swojego najczęstszego zastosowania. Wiele lat temu używany był jako główny materiał do pakowania paczek do wysyłki. Z czasem znalazł swoje zastosowanie również w innych branżach: przemyśle, produkcji, usługach czy handlu. Obecnie szary papier do pakowania służy też jako wypełniacz do paczek i minimalistyczne, eleganckie opakowanie na upominek.

Inne typy papierów pakowych można stosować przy kontakcie z żywnością: w cukierniach, piekarniach czy sklepach z wędliną. Warto dobierać go pod kątem zastosowania i gramatury papieru, aby spełniał swoje funkcje.

Zastosowanie w codziennym życiu

Na co dzień papier makulaturowy może służyć do wyłożenia szafek i szuflad kuchennych, chroniąc je przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Papier tego typu to również bardzo wdzięczny materiał do prac plastycznych z najmłodszymi. Na dużych arkuszach tworzyć można plakaty, malunki i rysunki. Z papieru pakowego można też stworzyć urocze bukiety kwiatów czy zakładki do książek.

Nie zapominajmy o najpopularniejszym zastosowaniu szarego papieru, czyli jako opakowania do wysyłki. Pakunek wystarczy owinąć papierem, zabezpieczyć taśmą i paczka jest gotowa do wysłania.

Niezawodny papier do pakowania

W przemyśle, handlu i usługach szary papier wykorzystywany jest do zabezpieczania palet ładunków i pakowania produktów spożywczych. To też jeden z ulubionych wypełniaczy do paczek, stosowanych przez sklepy wysyłkowe. Możliwość zakupu papieru pakowego w rolce lub arkuszach daje możliwość dopasowania potrzebnej ilości do realnych potrzeb. Jednocześnie łatwa dostępność papieru makulaturowego umożliwia stosowanie go na własny użytek w domu.

Uniwersalny szary papier pakowy

Mnogość zastosowań oraz niska cena papieru z makulatury sprawia, że od wielu lat jest on najchętniej stosowanym papierem w wielu branżach. Można go dobrać pod kątem grubości i późniejszego zastosowania. Warto mieć na uwadze, że inny papier sprawdzi się do pakowania np. ciast, a odmienny rodzaj do owinięcia np. książek czy zapakowania paczki. Dużą zaletą papieru z makulatury jest możliwość jego kompostowania, co dla zwolenników ekologicznych trendów, może być dużą zaletą.

Dodaj komentarz