Breaking News

Czym jest mobilna wieża CCTV?

Zastosowanie nowoczesnych technologii daje mnóstwo możliwości w zakresie zdalnej kontroli i monitoringu nawet w trudno dostępnych obszarach oraz wszędzie tam, gdzie bardzo często występują trudności z uzyskaniem stałego źródła zasilania. W takich miejscach niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest zastosowane mobilnej wieży CCTV.

Czym jest wieża mobilna CCTV?

Czym jest wieża mobilna CCTV? Jest to przenośna konstrukcja wyposażona w system monitoringu. Kamery najczęściej montowane są na wysokiej platformie, aby swoim zasięgiem obejmowały możliwie jak największy obszar. Kamery podłączone są do centrum monitoringu, co pozwala na obserwowanie rejestrowanego obrazu na żywo. Nowoczesne wieże mobilne często są wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak detekcja ruchu, zoom optyczny czy zdalne sterowanie.

Wieże mobilne CCTV mają szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się zarówno w monitoringu impres masowych, jak i przy ochronie budynków czy kontroli ruchu drogowego. Ze względu na mobilność i łatwość montażu/demontażu takie wieże są niezwykle skutecznym narzędziem do zastosowania w monitoringu.

Jak działają mobilne wieże CCTV?

Warto wiedzieć, że mobilna wieża CCTV to skuteczne narzędzie stosowane w nowoczesnych systemach zabezpieczeń, które można stosować wszędzie i to bez konieczności przebudowy czy jakichkolwiek modyfikacji w infrastrukturze sieciowej.

Wieża jest całkowicie bezawaryjna i działa niezależnie od tego, czy ma dostęp do zasilania, czy też nie. Wszystko to możliwe jest dzięki temu, że wyposażona została w akumulatory. Ponadto jest możliwość podłączenia mobilnej wieży CCTV pod alternatywne źródło zasilania (np. panele fotowoltaiczne).

Każda mobilna wieża CCTV jest podłączona do stacji monitorowania lub do aplikacji obsługującej wybrany rejestrator. Poprzez wieżę można nadawać również komunikaty ostrzegawcze – wystarczy tylko skorzystać z głośnika tubowego.

Jak zbudowana jest wieża mobilna?

Odpowiednia konstrukcja wieży mobilnej jest niezwykle istotna dla zapewnienia jej niezawodności pracy i trwałości działania. W jednostce głównej znajdują się zazwyczaj trzy komory, przy czym każda z nich jest solidnie zabezpieczona przed dostępem osób nieupoważnionych. W komorach znajdują się elementy zasilania, systemy przeznaczone do archiwizacji materiału wideo czy narzędzia do ręcznego wysuwania masztu. W całej konstrukcji musi znaleźć się również specjalne miejsce do przechowywania akumulatorów.

Mobilna wieża CCTV zakończona jest polem montażowym. Tu w zależności od potrzeb można zainstalować bardzo różne urządzenie (głośnik tubowy, router LTE, kamery IP itp.).

Dodaj komentarz