Breaking News

Czym jest usługa nadzoru budowlanego?

Usługa nadzoru budowlanego często może być koniecznym wsparciem dla inwestora. Czym jednak ona dokładnie jest i na czym właściwie polega?

Usługa nadzoru inwestorskiego – na czym ona polega?

Każdy plac budowy posiada swoją specyfikę. Jedną z nich jest fakt, iż poza byciem na jej ternie ekipy budowlanej, nawet jeżeli jest za nią odpowiedzialny doświadczony kierownik budowy, nie może pozostać bez nadzoru. Najczęściej w przypadku mniejszych inwestycji w zupełności wystarczy regularne obecność inwestora, który będzie doglądać postępu prac. Co jednak w sytuacji, gdy mówimy o poważniejszych projektach lub inwestor nie posiada doświadczenia budowlanego bądź czasu, by być na budowie wystarczająco często? W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się być usługa nadzoru inwestorskiego. Pełniona jest ona najczęściej przez doświadczoną osobę, która bardzo dobrze zna się na swojej roli i ogólnej koordynacji całego procesu budowy.

Za co odpowiedzialna jest osoba wykonująca usługę nadzoru inwestorskiego?

Jeżeli mowa jest o takiej kwestii, jak usługa nadzoru inwestorskiego, koniecznie warto pamiętać o obowiązkach, które ciążą na inwestorze zastępczym. Jego rolą w pierwszej kolejności jest reprezentowanie inwestora pierwotnego na każdym etapie budowy, w tym w rozmowach z kierownikiem budowy czy podczas odbiorów technicznych. Dodatkowo warto pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach, takich jak chociażby koordynowanie prac i sprawdzanie ich zgodności z pierwotnym projektem, działanie w celu pilnowania zgodności harmonogramu z rzeczywistymi postępami budowy, a także sprawdzanie, czy kosztorys jest ogółem przestrzegany.

Jak znaleźć odpowiednią osobę, która będzie realizować usługę nadzoru inwestorskiego?

Jeżeli szukasz osoby, która podejmie się usługi nadzoru budowlanego, najpewniejszym wyjściem w tej sytuacji bez cienia wątpliwości będzie tutaj skierowanie się do firmy, która oferuje wszelkiego rodzaju zadania z pogranicza branży usługowej oraz budowlanej.

Dodaj komentarz