Breaking News

Dachówka – jak wybrać odpowiednią?

Budowa domu to długotrwały proces, który wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest wybór pokrycia dachowego. Dostępnych jest kilka opcji. Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne dachówki i jak wybrać odpowiednią.

Jakie są dostępne pokrycia dachowe?

Jeśli właśnie projektujesz lub budujesz dom, na pewno zastanawiasz się, jak wykończyć dach. W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzai pokryć. Ceramiczna dachówka w Warszawie i innych miastach jest najpopularniejszym materiałem. Wytwarzana z gliny, w procesie wypalania w piecu z bardzo wysoką temperaturą, jest odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Ma bardzo dobre właściwości izolacyjne – zarówno termiczne, jak i akustyczne. Prawidłowo zamontowana posłuży przez wiele lat. Sprawdzi się idealnie w przypadku domu w stylu klasycznym.

Innym częstym wyborem jest dachówka cementowa lub betonowa. Jest również bardzo odporna, a pokrycie ze specjalnej warstwy polimerowo-akrylowej zapewnia długotrwały połysk. Te dwa rodzaje dachówek mogą być zastosowane wyłącznie w budynkach, które posiadają odpowiednio stabilną konstrukcję. Dachówkę bitumiczną oraz blachodachówkę cechuje lekkość i łatwość montażu. Dzięki temu mogą być zastosowane na każdym dachu, ponieważ nie są obciążeniem dla jego więźby. Szybkość montażu pozwala na przyspieszenie prac budowlanych.

Na jakie pokrycie się zdecydować?

Przed podjęciem decyzji o tym, jaką dachówką pokryjesz swój dach, musisz sprawdzić kilka kwestii. Przede wszystkim uzgodnij z architektem lub kierownikiem budowy materiał, jaki może być zastosowany na danej konstrukcji. Pokrycie, które nie będzie nadmiernie obciążać więźby, zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom. Kolor dachówki dopasuj do estetyki budynku. Hurtownie oferujące pokrycia dachowe w Józefowie i innych miejscowościach posiadają dachówki różnych producentów, w różnych kształtach i kolorach. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i informacje w nim zawarte odnośnie pokrycia dachowego domów w tej okolicy.

Dodaj komentarz