Breaking News

Dlaczego warto uprawiać seks?

Wiadomo. Seks uprawiamy po to, by zaspokoić swoje żądze, by pokazać jak bardzo kochacie się z partnerem, jak uwielbiacie swoją bliskość… Jakie są jednak jeszcze powodu by uprawiać seks? I to codziennie?! Sami przeczytajcie:

Korzyści płynące z regularnego uprawiania seksu:

Seks sprawia, że stajemy się szczęśliwsi. Oczywiście musi pojawić się orgazm, bo to podczas niego nasz organizm uwalnia endorfiny – hormony szczęścia.

Seks ma bardzo korzystny wpływ na nasze serce. Ostatnie badania wykazały, że kobiety, które mają udany seks mniej skarżą się na nadciśnienie – są na nie mniej narażone.

Seks zmniejsza ryzyko raka prostaty. Wystarczy choć 1wytrysk w miesiącu, by być mniej narażonym na raka prostaty w późniejszych latach.

Seks spala kalorie. Nie musisz tego dnia iść na siłownię, rower, czy biegać – uprawiaj seks! Wyjdzie na to samo, a ile przyjemniej? W trakcie seksu spala się aż 1500 kalorii na godzinę!

Seks zmniejsza ból (tak drogie Panie, już się nie tłumaczcie bólem głowy). Badania wykazują, że nawet sama stymulacja, bez orgazmu – zmniejsza bóle menstruacyjne, bóle głowy, bóle kręgosłupa.

Seks wspomaga pamięć! Badania wykazały, że jeśli osoby regularnie uprawiają seks, mają lepszą kondycję jeśli chodzi o pamięć i samo zapamiętywanie (słów np.)

Seks zacieśnia wasze relacje. To bardzo ważne, by tworzyć szczęśliwy i udany związek. Bez seksu będzie… nudny. Bez seksu w końcu odsuniecie się od siebie, aż w końcu rozstaniecie. Seks to nie tylko cielesna przyjemność.

Seks znacznie poprawia jakość snu. Dlaczego on zasypia zaraz po seksie?! No właśnie dlatego, że go zmęczyłaś i będzie spać jak dziecko, powinnaś być z siebie dumna. Teraz przyłóż głowę do poduszki i sama zobaczysz – też szybko zaśniesz! Seks traktuj jako lekarstwo na problemy z zasypianiem!

Seks obniża również stres a nawet zapobiega depresji. Wykazały to badania.

Dodaj komentarz