Breaking News

Dobry urolog – czyli jaki?

Umawiając się na wizytę do urologa, należy zrobić wstępne rozeznanie – wybrać specjalistę, który jest fachowcem w swojej dziedzinie. Usługi wysokiej jakości niemalże gwarantują szybkie i poprawne rozpoznanie dolegliwości. To kluczowe w przypadku, gdy stawką jest zdrowie. Schorzenia urologiczne należą do jednych z najczęściej występujących i potrafią wskazywać na obecność nowotworów – warto udać się do poradni po diagnozę już podczas wystąpienia pierwszych objawów. Jak wybrać dobrego urologa?

Czym zajmuje się urolog?

Urolog to lekarz zajmujący się diagnozą i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. To specjalista, do którego należy udać się w sytuacji, w której zaobserwowano u siebie nieprawidłowości w funkcjonowaniu lub wyglądzie narządów płciowych. Niepokojące objawy potrafią być wynikiem wrodzonych i nabytych wad, których ignorowanie może doprowadzić do zagrażających życiu powikłań.

Wizyta u urologa trwa od 15 do 60 minut, a jej przebieg różni się w zależności od płci pacjenta. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, mogą być badani poprzez ultrasonografię lub dotyk. W przypadku drugiego rozwiązania obiektem oceny dotykowej u mężczyzn są:

  • okolice podbrzusza;
  • jądra;
  • odbyt (a dokładniej jego wnętrze – celem ocenienia wielkości prostaty).

Ze względu na wstydliwą naturę tego typu schorzeń dobry urolog to taki, który dba o komfort badanego i jest w stanie przeprowadzić diagnozę w sposób szybki oraz rzetelny.

Operacja stulejki, zaburzenia wzwodu, obrzezanie – najczęstsze powody męskich wizyt u urologa

Zabiegi, które dotyczą mężczyzn to: leczenie erekcji, usunięcie żylaków powrózka nasiennego, wazektomia, również operacja stulejki. W Krakowie, we Wrocławiu czy też w Warszawie większość z nich da się wykonać szybko, prawie że od ręki, zwłaszcza umawiając się na prywatną wizytę.

W przypadku mężczyzn, do poradni urologicznej należy udać się również, gdy ma się na względzie kwestie estetyczne i higieniczne związane z prąciem. Lekarz specjalista oceni możliwość obrzezania członka. Dobry urolog leczy, ale jest też w stanie udzielać praktycznych rad.

Dodaj komentarz