Breaking News

Gdzie stosuje się profile zaciskowe?

Pewnie nie jest to jasne dla osób, które na co dzień nie zajmują się sprawami technicznymi, ale wokół każdego z nas znajduje się całkiem sporo profili zaciskowych. Jeśli masz w zasięgu wzroku szafę z drzwiami przesuwnymi, lustro w ramie albo próg, który oddziela jeden pokój od drugiego, to znaczy, że możesz widzieć różne profile zaciskowe. Jeśli zastanawiasz się, w jakim celu i gdzie jeszcze stosuje się takie profile, przeczytaj dalszy ciąg artykułu.

Czemu służą profile zaciskowe?

Profile zaciskowe najlepiej sprawdzą się w każdej sytuacji, gdzie oczekuje się, że jakiś obszar zostanie uszczelniony dzięki sile, która w miarę wzrostu, coraz bardziej zaciska. Kiedy dobierasz do zaprojektowanego przez siebie urządzenia odpowiedni profil, musisz pamiętać, by jego kształt i wymiary możliwie jak najdokładniej były dopasowane do miejsca, w którym zostanie zamontowany. 

Dlatego takie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w różnych konstrukcjach szynowych lub tam, gdzie krawędzie dwóch płaszczyzn trzeba połączyć w sposób umożliwiający ich przemieszczanie się względem siebie. Profile zaciskowe wyróżniają się spośród konkurencyjnych rozwiązań technologicznych bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia luzów, a urządzenia mogą bezawaryjnie działać bardzo długo. 

Do czego używa się profili gumowych

Nieco inną funkcję od przedstawionych wcześniej zacisków pełnią profile gumowe. Jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z gumy, dzięki czemu ich główną zaletą jest elastyczność i ogromna odporność na zmienne warunki fizykochemiczne. Z tego właśnie powodu najczęściej używa się ich jako zabezpieczeń dla różnych precyzyjnych urządzeń i ich kosztownych elementów. 

Jeśli szukasz profili najlepiej dopasowanych do swoich potrzeb, najlepiej zwrócić się z zapytaniem do ich producenta. Poza najszerszym asortymentem dostępnych już wyrobów gotowych będziesz miał możliwość opracować własny wzór, który najlepiej spełni wszystkie Twoje wymagania. 

Dodaj komentarz