Breaking News

Gry planszowe jako nagroda za dobre świadectwo

Był taki moment, kiedy wydawało się, że gry planszowe są wyłącznie domeną najmłodszych. Każdy z nas pamięta powiem takie klasyki jak “Grzybobranie”, “ Chińczyka”,  czy “Eurobiznes”, które nie należały do wymagających i po pewnym czasie po prostu nudziły. W zdecydowanej większości tego rodzaju rozrywka kojarzy się z dzieciństwem. Dzisiejsza rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej, a w planszówki grają zarówno dzieci jak i dorośli. Zmienił się też sam rynek. Obecnie producent gier planszowych jest w stanie dostarczyć ciekawą, rozbudowaną i wciągającą rozrywkę. Zachęca to więc zarówno rodziców jak i szkoły do stosowania gier planszowych jako nagrodę za dobre świadectwo.

Gry planszowe jako prezent edukacyjny

Naukowcy w wielu badaniach udowodnili, że gry planszowe wpływają pozytywnie na rozwój młodego umysłu, a szczególnie ośrodka zapamiętywania. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że gra w planszówki poprawie pamięć. Inwestując w gry planszowe jako nagrodę, z jednej strony rodzic lub szkołą zapewnia uczniowi doskonała zabawę, a z drugiej pomaga mu się rozwinąć. Dla młodszych dzieci można znaleźć wiele gier, które pomagają w opanowaniu słownictwa oraz liczenia. Tego typu prezenty to nie tylko zabawa, ale też rozwijanie zdolności dziecka. Warto więc zrezygnować z tradycyjnego zegarka lub bransoletki i zdecydować się na grę planszową.

Kluczowa jest jakość

Jak już wspomnieliśmy, producenci gier planszowych wychodzą dzisiaj do młodzieży i proponują bardzo ciekawe gry, które nie tylko dostarczają rozrywkę i rozbudzają wyobraźnię, ale przede wszystkim uczą. Wiele gier pomaga także w utrwaleniu wiedzy, którą dzieci już posiadają. Kluczowe dla sukcesu gry planszowej jako prezentu dla ucznia za dobre wyniki w nauce jest jednak to, by nie poczuł, że podarek ma go zmusić do nauki. Chociażby dlatego warto zapoznać się z bogatą ofertą tytułów dostępnych na rynku i nie wybierać na siłę konkretnej gry kierując się wyłącznie jej walorami edukacyjnymi.

Co wybrać?

Zanim, jako rodzice, zdecydujemy się na zakup konkretnej gry planszowej na prezent dla ucznia, warto o tym porozmawiać z samym zainteresowanym. Zdanie dziecka powinno być kluczowe – w końcu to on ma cieszyć się z upominku. Rozmowa pozwoli także na większe rozeznanie w temacie osobom, dla których planszówki to “czarna magia” i wybrać taką, z której dziecko lub nastolatek będzie się najbardziej cieszył.

Dodaj komentarz