Breaking News

Ile kosztuje czyszczenie klimatyzacji w Poznaniu?

W czystym aucie milej się podróżuje. Nie chodzi jednak by dbać tylko o czyste dywaniki, ważne jest tez zachowanie odpowiedniej czystości poszczególnych układów mających wpływ na komfort kierowcy i pasażerów. Jednym z takich układów jest chociażby klimatyzacja samochodowa. Zalegająca wilgoć  i pokłady kurzu i pyłu to idealne środowisko do rozwoju grzybów i bakterii, które mogą być dużym dyskomfortem zarówno jeśli chodzi o nieprzyjemny zapach jak i szkodliwy wpływ na zdrowie. Właśnie dlatego ważna jest regularne czyszczenie klimatyzacji Poznań i poznaniacy wiedza to dobrze.  Ile wiec kosztuje czyszczenie klimatyzacji w Poznaniu i jak często powinno się je przeprowadzać?

Co składa się na usługę czyszczenia klimatyzacji?

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej to przede wszystkim jej odgrzybianie. To właśnie grzyby winne są brzydkiemu, piwnicznemu zapachowi, które nie raz poczuć można w rzadko serwisowanym aucie. Odgrzybianie klimy powinno być wykonywane raz na rok, najlepiej na początku wiosny. Wtedy bowiem wielu kierowców pierwszy raz odpala układ po zimowych chłodach.

Oprócz odgrzybiania warto również regularnie wymieniać filtr kabinowy. To on chroni wnętrze auta przed wszelkiego typu pyłkiem i brudem dostającym się z zewnątrz. Zabrudzony filtr kabinowy może się jednak zapchać i wysoce prawdopodobne, że na jego powierzchni wytworzą się szkodliwe drobnoustroje.

Czyszczenie klimatyzacji Poznań. Ile kosztuje?

Wszystko zależy oczywiście od zastosowanych metod czyszczenia. Czyszczenie klimatyzacji możemy przeprowadzić za pomocą ozonowania lub metodą ultradźwiękową. Cena takich usług w Poznaniu to zwykle 80 zł za ozonowanie oraz 100 zł za odgrzybianie ultradźwiękami. Cena jaką serwis zażąda za wymianę filtra kabinowego zależy od jego rodzaju. Za filtr papierowy z wymianą zapłacimy ok 60 zł, natomiast filtr węglowy może nas wynieść z serwisem ok 100zł.

Wybierając miejsce w którym chcemy przeprowadzić czyszczenie klimatyzacji Poznań lepiej zastąpić jedną z mniejszych miejscowości jak Luboń, Mosina czy Puszczykowo. Dzięki temu oszczędzimy kilka złotych. Dla przykładu ozonowanie klimatyzacji w Puszczykowie ok 20 km od Poznania to koszt 50 zł natomiast zastosowanie ultradźwięków to 80 zł. To kilkadziesiąt złotych mniej. Podobnie będzie z wymianą filtra kabinowego. Nawet z dojazdem do serwisu auto klimy będzie to dla nas opłacalne.

Jak często przeprowadzać czyszczenie klimatyzacji samochodowej?

Jak już wspomnieliśmy czyszczenie klimatyzacji samochodowej powinno być przeprowadzane raz na 12 miesięcy. Ozon czy ultradźwięki pozwolą w ten sposób wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Wymiana filtra kabinowego może jednak wymagać częstszej wizyty w serwisie –  raz na pół roku. Wszystko zależy od tego po jakim terenie się poruszamy. Jeśli mieszkamy w samym Poznaniu równie dobrze filtr przeciwpyłowy może nam służyć nawet 2 lata. Jeśli natomiast mieszkamy w małej wiosce i często jeździmy po piaszczystej drodze, filtr kabinowy może wymagać wymiany szybciej.

Dodaj komentarz