Breaking News

Jaką funkcję pełni kolimator na broni?

Kolimator jest to popularny gadżet, który wybiera coraz więcej osób, związanych ze strzelectwem sportowym czy amatorskim. Wybór odpowiedniego ułatwia trafianie w cel i daje więcej frajdy ze strzelania. Odpowiedni kolimator powinien być dobrany do broni, a także do celu, do jakiego broń jest używana. Dzięki temu strzelec w precyzyjny sposób będzie mógł trafić do celu. 

Czym jest kolimator?

Kolimator to celownik kolimatorowy. Jest to celownik optyczny, który działa dzięki zjawisku, zwanym kolimacją. Zjawisko to polega na uzyskaniu wiązki światła, która ma niską rozbieżność. Kolimator Cortex Strike Fire to urządzenie, które coraz częściej wypiera tradycyjny optyczny celownik. Główna funkcja kolimatora polega na skróceniu czasu celowania. Dzięki temu strzelec może szybciej i precyzyjniej wycelować w dany obiekt. Tym samym strzelec ma większą szansę na oddanie celnego strzału. Celownik świetnie sprawdza się w ciemnych miejscach. Jest niezbędny przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszczy czy pełne słońce. Używany jest w wojsku, a także podczas zawodów, rozgrywek sportowych, a nawet polowań.

Jak wybrać kolimator?

Kolimator, podobnie jak latarka taktyczna, to urządzenia, których wybór dla rasowego strzelca jest niezwykle ważny. Musi być odpowiednio dobrany do broni, jaką używa strzelec. Co więcej kolimator powinien być także dobrany do okoliczności używania broni i warunków atmosferycznych. Ważne jest także, w jaki sposób ma być on montowany. Nieprawidłowe dobranie kolimatora do rodzaju posiadanej broni, może spowodować uszkodzenie broni. Źle dobrany kolimator nie będzie również spełniał swoich funkcji.

Kolimator występuje w trzech rodzajach. Pierwszy – otwarty, ma prostą budowę i składa się z ramki, diody oraz szybki. Dzięki  niemu strzelec widzi co dzieje się dookoła. Zamknięty to tubus, w którym znajduje się zestaw złożony z soczewek powiększających. Trzeci rodzaj kolimatora to hologram, w którego wnętrzu znajduje się hologram, przez który przechodzi punkt i trafia w oko strzelca. Dzięki niemu można oddawać celne strzały z dużej odległości.

Dodaj komentarz