Breaking News

Krzewy liściaste – na jakie gatunki warto się zdecydować?

Krzewy obok drzew to jedne z najtrwalszych elementów ogrodów, przez co ich odpowiedni wybór jest niesamowicie istotny. To właśnie krzewy liściaste oraz iglaste wraz z drzewami tworzą fundament ogrody. Na którego gatunki krzewów liściastych warto się zdecydować, co je wyróżnia i gdzie się w nie zaopatrzyć?

Gdzie najlepiej kupić krzewy liściaste?

Zanim zaczniemy wybierać najpiękniejsze gatunki musimy wiedzieć, gdzie kupić krzewy liściaste w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od tego, gdzie będziemy kupować krzewy ozdobne zależy bowiem to, jak duży wybór będziemy mieć i czy krzewy na które postawimy dobrze przyjmą się w naszym ogrodzie i wytrzymają w nim przez wiele lat.

Szukając dobrego sklepu ogrodniczego warto spojrzeć na to, co ma do zaoferowania przedsiębiorstwo B.Bylica Drzewa i krzewy ozdobne. Jest to duży producent roślin, który w swojej ofercie posiada nawet 300 gatunków roślin, wśród których znajdziemy krzewy ozdobne, byliny, drzewa ozdobne, czy też kwiaty.

Jakie gatunki krzewów liściastych warto wybrać?

Spośród wszystkich gatunków krzewów liściastych jednym z lepszych wyborów może być hortensja. Jest to jeden z najczęściej wybieranych krzewów liściastych w naszym kraju, na którym znajdziemy spore skupiska kwiatów. Hortensje to krzewy liściaste, które najbardziej lubią cień lub półcień oraz wilgotne miejsca. Osoby dość tradycyjne mogą po prostu zasadzić róże. Krzewy róż są latwe w uprawie i dobrze dopełniają kolory obecne w ogrodzie z racji na to, iż istnieje wiele ich odmian.

Polecanym krzewem są też lilaki, czyli tak zwany bez. On również dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Ma wiele różnych kolorów i posiada atrakcyjny zapach, więc może świetnie sprawdzić się w każdym ogrodzie. Ciekawą opcję stanowią także berberysy, czyli krzewy znane z obecności całorocznych jagód o kolojrze jasnoczerwonym, do których w okresie kwitnienia dołączają liście mające dokładnie taką samą barwę. To, co charakteryzuje ten krzew to także fakt, iż znajdziemy na nim ciernie.

Dodaj komentarz