Breaking News

Leczenie uzależnienia od narkotyków – gdzie zgłosić się na terapię?

Uzależnienie od narkotyków coraz częściej dotyka Polaków. Wpływ ma na to między innymi fakt, iż narkotyki stanowią pewnego rodzaju zakazany owoc, który jest niesamowicie kuszący dla osób młodych. Uzależnienie, gdy jest nieleczone może być jednak bardzo niebezpieczne. Gdzie zgłosić się na terapię leczenia uzależnienia od narkotyków?

Gdzie można zgłosić się na leczenie uzależnienia od narkotyków?

Aby udać się na leczenie uzależnienia od narkotyków w Inowrocławiu powinniśmy poszukać dobrej placówki, która specjalizuje się właśnie w pracy z osobami uzależnionymi, u których trzeba wdrożyć odpowiednie leczenie. Z tego powodu dobrze jest poszukać najlepszych placówek, które znane są ze swojej wysokiej skuteczności w leczeniu uzależnień.

Chcąc znaleźć placówki, które oferują leczenie uzależnień w Inowrocławiu powinniśmy skorzystać z internetu, gdyż jest zwyczajnie najlepszym źródłem tego typu informacji i jest nam w stanie bardzo szybko powiedzieć, gdzie znajdują się placówki, w których możliwe jest zapisanie się na terapię leczenia uzależnienia od narkotyków.

Jak wygląda leczenie uzależnienia narkotyków w praktyce?

Wiele zależy od tego na jaką terapię się zapiszemy. Najprostsze leczenie krótkoterminowe to terapia, która trwa od 6 do 8 tygodni. Jest to absolutne minimum, gdy chcemy walczyć z uzależnieniem w sposób skuteczny. Terapia śródterminowa potrafi trwać nawet kilka miesięcy, a długoterminowe leczenie stacjonarne może oznaczać, iż będziemy przebywać na terapii nawet przez rok. Mimo tego może być to gra warta świeczki, gdyż uzależnienie od narkotyków jest śmiertelnie niebezpieczne.

W trakcie leczenia narkomanii stosuje się wpierw metody takie jak terapia odwykowa. Następnie jednak najważniejsze są zajęcia indywidualne z psychoterapeutą oraz zajęcia grupowe. W ich trakcie osoba uzależniona otwiera się na świat, zaczyna lepiej poznawać siebie i rozumieć, że musi zwalczyć ten okropny nałóg. W trakcie terapii grupowej można liczyć na wzajemne wsparcie w walce z nałogiem, obserwację postępów, czy też naprawdę dużo motywacji, przez co jest ona często stosowana.

Dodaj komentarz