Breaking News

Marek Kondrat otwiera nowy sklep w Bydgoszczy

W budynku Park Hotelu przy ul. Wrocławskiej 3 w Bydgoszczy właśnie otwarto jedyny w mieście punkt sieci Kondrat Wina Wybrane. Na półkach kameralnego sklepu 200 butelek, a wśród nich etykiety z Argentyny, Australii, Austrii, Bułgarii, Chile, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Portugalii, RPA, Węgier i Włoch. Trunków można spróbować już na miejscu, a konkretnie w hotelowej restauracji Przy IV Śluzie.

W karcie dań oferowana jest przede wszystkim kuchnia polska, m.in. zrazy staropolskie, sandacz w pieczarkach i deska szefa kuchni – pieczenie autorskiego wyrobu. Które wino dobrze komponuje się ze stekiem wołowym, a które podkreśli smak wędzonego sera? Kelnerzy na pewno pomogą wybrać właściwy gatunek.

Z kolei o najlepszych szczepach i najpiękniejszych winnicach miłośnikom wina opowie Marek Kondrat osobiście. Znany aktor odwiedzi swój nowy sklep w listopadzie.  Na pewno usłyszymy opowieści o podróżach, podczas których wybrane zostały wszystkie wina znajdujące się w ofercie sklepu. Są to zarówno etykiety od małych producentów, tworzących wino od pokoleń zgodnie z rodzinną tradycją, jak również wina biologiczne czy biodynamiczne.

Marek Kondrat podkreśla, że wszystkie sklepy sieci łączy idea promowania szeroko pojętej kultury winiarskiej. – Profesjonalny sklep winiarski dzisiaj to coś znacznie ważniejszego niż miejsce, w którym można kupić butelkę wina – mówi Marek Kondrat. – To miejsce przyjazne, gdzie profesjonaliści, znawcy i pasjonaci wina opowiadają jego historię. Jestem przekonany, że takim miejscem będzie nowy sklep w Bydgoszczy – dodaje aktor.

Popularyzowaniu kultury winiarskiej sprzyja już wystrój wszystkich sklepów sieci. Kameralne wnętrze nowego punktu w budynku Park Hotelu również zaaranżowano wokół dużego, drewnianego kontuaru, który ma skłaniać gości do rozmów o winie. Klienci będą mogli liczyć na pomoc wykwalifikowanej obsługi, która udzieli wsparcia w odnalezieniu własnego gustu i w rozpoznaniu trunku odpowiedniego do danej okazji.

Co więcej, nasi goście wyjdą ze sklepu z pełnymi torbami, ale nie z pustymi kieszeniami– zapewnia Katarzyna Dobrzańska, dyrektor Park Hotelu Bydgoszcz. – Większość naszych win kosztuje od 25 do 50 złotych. Wino znakomitej jakości nie musi kosztować małej fortuny. W sklepie są dostępne również niezbędne akcesoria winiarskie, kieliszki oraz książki Marka Kondrata – dodaje.

Z okazji otwarcia sklep oferuje weekendową promocję trwającą do niedzieli 5 sierpnia –rabat -10% na zakupy. Od 6 do 11 sierpnia sklep zaprasza na wyjątkową degustację, ponieważ każdego dnia otwarta zostanie butelka innego wina. Będą to etykiety z Włoch, Portugalii, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Francji.

Nowy punkt na mapie Bydgoszczy proponuje również spotkania i kursy ze specjalistami z branży winiarskiej. Pierwszy z nich odbędzie się 19 października.

Sklep w Bydgoszczy to ósmy punkt sieci Kondrat Wina Wybrane. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, a w soboty 10:00-14:00.

Więcej informacji:

https://www.marekkondrat.pl/

http://www.parkhotel.bydgoszcz.pl/sklep-z-winami-marek-kondrat

Dodaj komentarz