Breaking News

Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Medycyna estetyczna przeżywa rozkwit. Panie i panowie chcą walczyć z upływem czasu i poprawić swoje samopoczucie wykonując kolejne zabiegi medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna proponuje mało inwazyjne zabiegi, mające za zadanie walczyć defektami estetycznymi.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to zbiór działań, które mają na celu niwelowanie defektów estetycznych. Nie są tak inwazyjne, jak zabiegi chirurgii plastycznej, ale też są bardziej zaawansowane i ingerujące w głębsze warstwy skóry niż zabiegi kosmetyczne. Medycyna estetyczna w Kole zajmuje się niwelowaniem i opóźnianiem procesów starzenia się skóry, jak również problemami z wypadaniem włosów. Zajmuje się także defektami estetycznymi, takimi jak: cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, żylaki i wiele innych. Do gabinetu medycyny estetycznej zgłaszają się w głównej mierze osoby, u których defekty wpływają negatywne na  samopoczucie.

Zabiegi medycyny estetycznej

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu w partie skóry mieszanek leczniczych, w skład których wchodzi kwas hialuronowy, poliwitaminy czy preparaty anti-aging. Dzięki temu skutecznie niwelują niestetyczny wygląd skóry. Zabiegami medycyny estetycznej, są również zabiegi mające na celu poprawę uśmiechu i wyglądu zębów. Licówki porcelanowe, korekta zgryzu, wybielanie zębów, które oferuje gabinet stomatologiczny w Kole, to niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej, z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, pozwalają na regeneracje skóry, widoczne odmłodzenie, usunięcie zmarszczek, a także likwidację blizn potrądzikowych i pourazowych. To zabiegi, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Szybki lifting, przy użyciu nici liftingujących, to kolejny zabieg, często wybierany przez klientki gabinetów medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej dają dobre rezultaty, jeśli dodatkowo zostanie dołożona do nich odpowiednia pielęgnacja skóry.

Dodaj komentarz