Breaking News

Nadruki na szkle – jak się je wykonuje?

Szkło jest materiałem, które jest bardzo popularne wśród miłośników nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, nie tylko pod kątem designu, ale również trwałości materiału. Szklane ściany, drzwi czy balustrady nie muszą być przezroczyste, można na nich coś nadrukować. Jak się za to zabrać? Jak wygląda nadruk na szkle?

Jak wygląda nadruk grafiki na szkle?

Nadruk na szkle jest ciekawym rozwiązaniem do wszelkich wnętrz. Sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, zarówno w kuchni, łazience, jak i na przykład w sypialni. Nadruki na szkle w Lublinie pozwalają na dostosowanie dekoracji do projektu pomieszczenia i swoich wizji. Na szkle można wydrukować nasze własne zdjęcia, jak również zdjęcia pobrane z darmowych stocków. Panele ze szkła z powodzeniem zastępują płytki i pomagają odmienić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Nadruki na szkle są trwałe i łatwo je utrzymać w czystości. Są również odporne na działanie wilgoci, a więc z powodzeniem można je zastosować w kuchni czy w łazience. Dodają każdemu pomieszczeniu klimatu.

Na czym polega technika nadruku na szkle?

Nadruk na szkle może być wykonany na szklanych panelach, które zamontowane zostaną w kuchni czy łazience, ale również można nim ozdobić balustrady szklane w Lublinie. Do tego typu nadruku, używa się szkła o grubości 6mm. Nadruk kolorowy wykonywany jest  z tzw. białym poddrukiem na tylnej stronie szkła, która wcześniej jest gruntowana specjalnym podkładem, dzięki czemu jest całkowicie zabezpieczony przed zarysowaniem i zniszczeniem. Drukuje się od krawędzi do krawędzi, a dekory są przygotowywane do druku za pomocą odpowiednich lakierów. Pole nadruku uzależnione jest od sprzętu. Druk odbywa się w technologii UV, przy użyciu tuszy UV, co pozwala na uzyskanie doskonałej jakości obrazu. Dlatego tak ważne jest, aby przygotować dobrej jakości zdjęcie czy obrazek. Tusze UV są odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne, zwłaszcza na promieniowanie UV i wilgoć. Są też przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz