Breaking News

Podtynkowa bateria umywalkowa – jak przebiega jej montaż?

Aby łazienka prezentowała się elegancko, a jednocześnie była wygodna w użytkowaniu, warto zadbać nie tylko o podstawowe elementy wyposażenia, ale również o wszelkie detale. Jednym z nich jest podtynkowa bateria umywalkowa, która zapewnia umywalce estetyczny i stylowy wygląd.

W nowoczesnych łazienkach podtynkowa bateria umywalkowa jest już standardem. Pozwala na schowanie rur, przyłączy i zaworów, dzięki czemu to, co na zewnątrz, wygląda naprawdę dobrze. Aby bateria podtynkowa spełniała swoje zadanie, powinna być nie tylko dopasowana do wystroju łazienki, ale również właściwie zamontowana,

Montaż baterii podtynkowej

Aby bateria podtynkowa mogła być zamontowana, potrzebuje wnęki w ścianie. Dlatego też tego rodzaju baterie montowane są podczas generalnych remontów lub na etapie prac wykończeniowych w nowo wybudowanym mieszkaniu. Wymiary wnęki powinny być dopasowane do wymiarów, jakie na opakowaniu podaje producent baterii. Kolejnym krokiem jest doprowadzenie instalacji wodociągowej i osadzenie korpusu baterii we wnęce. Na czas montażu należy zabezpieczyć te elementy armatury, które są chromowane – kiepsko byłoby, gdyby bateria zniszczyła się zanim zacznie nam służyć. Podobnie, jak baterię umywalkową, pod tynkiem można zamontować również panel prysznicowy do kabiny. Jeśli wszystkie rurki i przyłącza będą schowane, łazienka będzie wyglądała minimalistycznie i elegancko. Będzie też łatwiej ją sprzątać.

Solidne baterie, profesjonalny montaż

Właściwy wybór baterii podtynkowej to jedno, prawidłowy montaż – to zupełnie inna kwestia. Nawet najlepszej jakości bateria, pochodząca od renomowanego producenta, nie będzie działała sprawnie i bezproblemowo, jeśli kiepsko fachowiec zamontuje ją niewłaściwie. Warto więc inwestować w solidne usługi budowlane i wykończeniowe, gwarantujące odpowiednie wykonanie wszelkich elementów wystroju wnętrza czy instalacji.

Dodaj komentarz