Breaking News

Posadź 100 000 dębów ze SZTYGAREM!

Producent EKOGROSZKU SZTYGAR® – SYNERGIO GROUP SA – sfinansuje jesienią 2019 roku posadzenie 100.000 dębów. Las dębowy zostanie odnowiony w Nadleśnictwie Rytel, który najbardziej ucierpiał wskutek tragicznego huraganu w 2017 roku. Akcja jest prowadzona wspólnie z Lasami Państwowymi Nadleśnictwem Rytel. W ciągu kolejnych kilku lat celem SYNERGIO GROUP będzie zalesienie Polski 1.000.000 drzew.

Każdy zakup odkamienianego ekogroszku SZTYGAR® zbliża do realizacji tego szczytnego celu, ponieważ część dochodu ze sprzedaży każdej tony opału marki SZTYGAR® finansuje akcję sadzenia kolejnych drzew. Marka SZTYGAR® to opał najwyższej jakości. Parametry jakościowe produktów SZTYGAR® są nie tylko zgodne z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej, ale w większości kategorii charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami jakościowymi od minimalnych, wymaganych przez prawo.

Posadź dęby ze SZTYGAREM!

Jeśli zastanawiasz się, jak aktywnie walczyć ze smogiem, jeśli bliskie są Ci działania mające na celu ochronę powietrza oraz troszczysz się o środowisko naturalne wybierz odkamieniany ekogroszek SZTYGAR®. W ten sposób nie tylko ograniczysz emisję szkodliwych substancji, ale przyczynisz się również do wsparcia akcji, która poprawi stan powietrza. Posadzenie w najbliższych miesiącach 100.000 drzew, a w przyszłości 1.000.000 sadzonek wesprze naturę w pochłanianiu dwutlenku węgla. Każdy świadomy Konsument, używający ekogroszku SZTYGAR® ma szansę wspomóc akcję odtworzenia zniszczonych lasów oraz realnie wesprzeć działania, których celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce.

-„Jako firma odpowiedzialna społecznie czujemy się w obowiązku informować Konsumentów jak wielki wpływ na nasze środowisko i lokalne społeczności ma paliwo używane do ogrzewania naszych domów. W pełni popieramy również zmiany przepisów prawa mające na celu podniesienie standardów (zaostrzenie norm) w zakresie jakości paliw stałych, które mogą być wykorzystywane przez indywidualnych Konsumentów do ogrzewania mieszkań. Równolegle prowadzimy działania, które bezpośrednio wpływają na poprawę jakości naszego powietrza. Jednym z nich jest akcja Posadź 100 tys. dębów ze SZTYGAREM. Mimo, że parametry ekogroszków marki SZTYGAR® spełniają wszystkiej polskie i europejskie normy pragniemy zmniejszyć nasz ślad węglowy. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w łagodzeniu skutków zmian klimatu i emisji CO2. Dzięki nam i naszym Klientom lasy Nadleśnictwa Rytel, które zostały zniszczone podczas wichury dwa lala temu będą odtwarzane. Region ten stracił 70% drzewostanu – to ogromna klęska. Wierzymy, że intensywna akcja zalesiania zniszczonych przez wiatr lasów wesprze naturę i poprawi stan powietrza, którym wszyscy oddychamy. Nowy las to więcej tlenu, więcej oczyszczonego powietrza, łagodzenie zmian klimatycznych oraz nowe siedliska wielu organizmów. To duży i ważny projekt, w którym warto uczestniczyć – mówi Anna Gruszka, Dyrektor ds. Marketingu, Sprzedaży i PR firmy SYNERGIO GROUP SA właściciela marki SZTYGAR®.

Działam ekologicznie – SZTYGAR® to mądry wybór!

Jeżeli działania ekologiczne są Ci wyjątkowo bliskie wybierz te, które realnie wpłyną na nasze otoczenie. Postaw na ekologię i wesprzyj akcję odnawiania zniszczonych lasów. Każdy kupiony worek ekogroszku SZTYGAR® oznacza dodatkowe środki na sadzenie kolejnych drzew. Już jesienią 2019 r. rozpocznie się sadzenie 100 tys. sadzonek dębu czerwonego, który w niedalekiej perspektywie wesprze naturę w walce ze złej jakości powietrzem. W kolejnych miesiącach firma będzie kontynuować projekt, aby docelowo sfinansować posadzenie 1.000.000 drzew. Nowy las to wiele korzyści dla całego społeczeństwa.

 

Nowe opakowania WĘGLA SZTYGAR sygnowane akcją Posadźmy wspólnie 100 00 dębów. Fot. SYNERGIO GROUP S.A.

– „Będąc odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorstwem postanowiliśmy przeznaczyć część środków ze sprzedaży wysokojakościowego, certyfikowanego ekogroszku SZTYGAR® na cel wspomagający naturę w walce z zanieczyszczonym powietrzem. Lasy doskonale radzą sobie z pochłanianiem CO2, a niestety ogromne połacie drzewostanu w Nadleśnictwie Rytel zostały zniszczone. Pomagamy to naprawiać. Nasze zaangażowanie przyniesie wieloletnie, długofalowe korzyści dla środowiska, lokalnej społeczności oraz całego kraju. Akcja zalesiania rozpocznie się w okresie jesiennym 2019 roku i mamy zamiar finansować ją w kolejnych latach. Ufamy, że nasze zaangażowanie i cel jaki pragniemy osiągnąć (zasadzenie 1.000.000 dębów) spotka się z pozytywnymi reakcjami naszych Klientów i Kontrahentów. – mówi Piotr Różański Prezes firmy SYNERGIO GROUP SA właściciela marki SZTYGAR®.


INFORMACJE O FIRMIE

Synergio Group S.A. to jeden z liderów na rynku surowców energetycznych w Polsce. Właściciel marki węglowej WĘGIEL SZTYGAR® oferuje wysokoenergetyczny węgiel kamienny typ. 31.1.-31.2 (zgodnie z Polską Normą PN-82 G- 97002). Produkty węglowe marki WĘGIEL SZTYGAR® odznaczają się najwyższym wskaźnikiem czystości i wysoką jakością.

Dodaj komentarz