Breaking News

Rozciągnięty komfort pracy, spodnie robocze ze stretchem!

Wielu fachowców zna to z doświadczenia: uciążliwe klękanie, wiążące się z koniecznością każdorazowego wcześniejszego podciągnięcia spodni nad kolanami. A czasem skutkujące zsunięciem spodni z pleców i ujawnieniem – w najlepszym wypadku – koloru bielizny. Taki dyskomfort nie grozi użytkownikom spodni, w których zastosowano stretch. W zależności od modelu spodni, wstawki z elastycznego materiału są wszywane w tak newralgicznych miejscach jak kolana, krok, łydki czy plecy, zdecydowanie zwiększając swobodę ruchów użytkownika. W połączeniu z systemami pomysłowo zaprojektowanych kieszeni i uchwytów oraz atrakcyjnym designem przekłada się to na obraz spodni roboczych jako w pełni funkcjonalnego, wygodnego i dobrze się prezentującego narzędzia pracy dla zróżnicowanych profesjonalistów oraz ambitnych majsterkowiczów, pracujących w najróżniejszych warunkach.

Co istotne, w spodniach tworzonych przez firmę Blåkläder stretch jest często łączony z Cordurą – tkaniną ekstremalnie odporną na przetarcia – oraz z technologią potrójnych szwów, objętych wieczystą gwarancją trwałości. Problemem nie będzie też dobór odpowiedniego rozmiaru, ponieważ szwedzki producent stosuje bardzo szeroką i elastyczną rozmiarówkę, pozwalającą każdemu dobrać idealnie dopasowany model spodni.

W ofercie skandynawskiej marki znaleźć można szeroką paletę spodni, w których dzięki zastosowaniu stretchu udało się znacząco podnieść wygodę i funkcjonalność użytkowania.

Fachowcy nieuznający kompromisów między praktycznością a estetyką z pewnością zwrócą uwagę na spodnie rzemieślnicze X1900, wykorzystujące połączenie stretchu w kroku i na łydkach z „pancerną” i jednocześnie elastyczną Cordurą®Denim-Stretch. Funkcjonalność podnoszą takie elementy jak superszerokie kieszenie na gwoździe, wyposażone w uchwyty i przegródki na narzędzia oraz wzmocniona kieszeń na linijkę, z uchwytem na nóż i kieszonką o trzech poziomach głębokości z przeznaczeniem na ołówek, który w miarę użytkowania staje się coraz krótszy. Cenionym przez fachowców rozwiązaniem są też kieszenie na nakolanniki, ładowane od góry, z klapką i zapięciem na rzep. Dla bardziej ergonomicznego kroju zostały wykonane ze stretchu – zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

W ekstremalnych warunkach pracy doskonale sprawdzają się z kolei naturalnie ognioodporne spodnie multistandard 1587. Przeznaczone są m.in. do prac serwisowych w miejscach narażonych na działanie czynników szkodliwych, wymagających szczególnej ochrony użytkownika. O jego doskonałą widoczność i związane z tym bezpieczeństwo dba kolorystyka High-Vis i taśmy odblaskowe, przyszyte podwójnym szwem. Spodnie zostały wykonane ze specjalnie dobranych materiałów, w tym supermocnego Rip-Stop, dzięki czemu spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa: EN ISO 20471, Klasa 2: EN 1149-5: IEC 61482-2, Klasa 1 oraz EN ISO 11612 A1, B1, C1, F1. Wygodę zapewniają wstawki ze stretchu w kroku i na plecach oraz praktyczne kieszenie.

Popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów cieszą się lekkie i trwałe spodnie warsztatowe 1459 z szybkoschnącego materiału. Zwiększoną swobodę ruchów zapewniają wstawki ze stretchu w kroku, na plecach oraz kolanach, poddanych dodatkowo wstępnemu ukształtowaniu. Spodnie posiadają kieszeń wewnętrzną na komórkę oraz kieszeń na długopis i nóż, przystosowaną zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. W razie potrzeby istnieje także możliwość przedłużenia dołu nogawki. Warto zwrócić uwagę, że model jest dostępny w aż 10 wariantach kolorystycznych. Jak większość elementów kolekcji Blåkläder, oferuje możliwość naniesienia na materiał logotypu użytkownika, pozwalając na personalizację stroju i unifikację wyglądu firmowego zespołu.

Dodaj komentarz