Breaking News

W jaki sposób powinniśmy dbać o firmowe archiwum?

Posiadanie firmowego archiwum to obowiązek każdej firmy. Choć obecnie wiele przedsiębiorstw przechodzi na cyfrową wersję dokumentów to tradycyjne archiwa wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. O firmowe archiwum trzeba dbać, aby zawsze panował w nim porządek. Dodatkowo pomieszczenie musi być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed włamaniem i próbą kradzieży danych.

Każda mniejsza czy średnia firma w skali roku może generować dość spore ilości dokumentów. Im większa firma tym dokumentów o wiele więcej. Prawda jest taka, że całkowita rezygnacja z papierowych dokumentów jest bardzo trudna, czasochłonna i wymaga odpowiedniej logistyki. Dodatkowo bardzo duża część przedsiębiorców jest bardzo mocno przyzwyczajona do tradycyjnej korespondencji. Dlatego posiadanie dobrze wyposażonego archiwum firmowego jest świetnym rozwiązaniem.

Odpowiednio wielkie pomieszczenie

Aby mieć gotowe i dobrze funkcjonujące archiwum, zdecydowanie warto posiadać dedykowane pomieszczenie. Jego rozmiar powinien być odpowiednio dobrany do wielkości firmy, a także ilości dokumentów, które w archiwum będą przechowywane. Należy brać również pod uwagę to, że w pomieszczeniu będą musiały znajdować się stół, regały na dokumenty, ewentualnie biurko pracownicze.

Pomieszczenie powinno być ogrzewane, dobrze wentylowane i zamykane.

Zobacz także: https://portalprasowy.pl/skup-surowcow-wtornych-w-firmie-dlaczego-warto-podjac-wspolprace/

Niszczenie niepotrzebnych dokumentów

Jeżeli decydujemy się na to, aby niszczyć niepotrzebne dokumenty, które na przykład są już nieaktualne, albo przeniesione na formę cyfrową, powinniśmy zatrudnić wyspecjalizowaną firmę, która zajmuje się taką usługą, jak niszczenie dokumentów. Dzięki temu po prostu będziemy mieli pewność, że dokumenty, które nam nie są już do niczego potrzebne, nie trafią w niepowołane ręce, a nasi klienci nie będą narażeni np. na problemy z parabankami. Obowiązek ochrony danych wrażliwych nakłada na firmy RODO. Kompleksowo niszczeniem różnego rodzaju dokumentów zajmuje się firma https://medienpartner.pl/

Jak powinno odbywać się niszczenie? W sposób zgodny z przepisami prawa. Do niszczenia dokumentów powinna być wykorzystana w pełni profesjonalna niszczarka, która posiada odpowiedni atest i umożliwia sprawne, szybkie i bezpieczne niszczenie dokumentów w taki sposób, który całkowicie uniemożliwi odczytanie danych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dokumenty są zniszczone. Cały proces może być nagrany na płycie DVD.

One thought on “W jaki sposób powinniśmy dbać o firmowe archiwum?”

Dodaj komentarz