Breaking News

Co na łupież? – domowe metody

Łupież stanowi przykrą przypadłość, która dotyczy wielu milionów osób. Chociaż jest on bardzo dokuczliwy, możemy go zwalczać, nie tylko z zastosowaniem specjalnych środków kosmetycznych, które znaleźć można w drogeriach, czy też w aptekach. Warto także postawić na naturalne sposoby, które stosowały niegdyś nasze babcie. Poniżej, postaramy się opisać kilka spośród nich.

Sposób na pozbycie się łupieżu – zastosowanie odpowiedniego olejku

Pierwszym spośród sposobów domowych, będzie dodanie paru kropelek olejku herbacianego do codziennie używanego szamponu. Wykazuje on działanie łagodzące stany zapalne, a przy tym odżywia skórę głowy. Trochę bardziej uciążliwym, jednakże przy tym wszystkim bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się łupieżu, będzie zastosowanie olejku rycynowego poprzez jego dokładne wcieranie w umytą uprzednio skórę głowy. Później trzeba owinąć włosy ręcznikiem i w takim kompresie pozostać na około pół godziny. Kiedy ten czas upłynie, trzeba bardzo dokładnie, nawet kilkukrotnie umyć włosy, celem spłukania resztek olejku. Jeżeli nie zrobi się tego porządnie, na włosach niestety pozostanie nieestetyczna, tłusta warstwa. Inną sprawdzoną metodą, będzie nacieranie skóry głowy naturalną oliwą z oliwek. Na dłonie należy wylać około 1/4 szklanki oliwy i wmasować ją później dokładnie w skórę, zaś następnie dokładnie wymyć włosy z użyciem delikatnego szamponu.

Płukanka zrobiona z pokrzywy

Domowe metody na pozbywanie się łupieżu, w wielu przypadkach mogą być znacznie skuteczniejsze, aniżeli drogie, drogeryjne środki ogólnodostępne. Co na łupież  będzie odpowiednie? Z powodzeniem możemy zastosować płukankę zrobioną z pokrzywy. W sklepie zielarskim, albo po prostu w aptece, możemy kupić wysuszoną pokrzywę (najlepiej pod postacią niezmielonych, pociętych na kawałki liści) i zaparzyć ją zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Należy później wystudzić otrzymany napar, umyć włosy szamponem i na końcu polać je właśnie ową płukanką.

Cytryna albo ocet

Jedną spośród najlepszych domowych metod na pozbywanie się łupieżu, będzie płukanka wykonana z jabłkowego octu. Do jednej szklanki wody, trzeba wlać dwie łyżki octu i taką miksturą polać swoje włosy po uprzednim ich wymyciu oraz dokładnym spłukaniu. Jeśli łupież bardzo nam dokucza, tego typu płukankę możemy zastosować pod postacią wcierki i po prostu ją wmasować w skórę na głowie po umyciu. Dobrym sposobem na łupież, jest również cytryna. Wystarczy, iż przekroimy ją na pół i jedną spośród części zrobimy sobie masaż głowy trwający przez kilka minut. Po takim zabiegu, trzeba umyć włosy.

Rozmaryn

Po składniki naturalne, warto sięgać nie tylko podczas walki z łupieżem, ale również z przetłuszczającymi się kosmykami. Właściwa w takim wypadku, będzie płukanka z rozmarynu, którą przyrządzić możemy poprzez zalanie jednej łyżeczki suszu szklanką wrzątku. Gotowym roztworem, spłukujemy dokładnie włosy, jak i skórę głowy po uprzednim ich wymyciu.

Podsumowując powyższy artykuł warto zauważyć, iż łupież jest przykrą i dokuczliwą dolegliwością. W wyniku jego występowania, mogą nawet zacząć wypadać włosy. Na całe szczęście, istnieje wiele domowych metod, jak płukanki z octu, cytryny, pokrzywy, czy też użycie odpowiedniego olejku, które przynoszą bardzo dobre rezultaty, o ile oczywiście stosuje się je systematycznie i przez dłuższy okres.

Dodaj komentarz