Breaking News

Szkolenia fryzjerskie – pomysł na ciekawą karierę

Zawód fryzjera jest jednym z najstarszych zawodów na świecie. Co ciekawe, popyt na niego nigdy się nie skończy, gdyż ludzie z włosami uwielbiają eksperymentować, a podcinanie ich jest wręcz kwestią obowiązkową. Niemniej jednak warto liczyć się z tym, że praca fryzjera nieodłącznie związana jest ze stały zgłębianiem technik zawodowych oraz własnej wiedzy. Co więcej, trzeba być również na bieżąco z aktualnymi trendami w zakresie strzyżenia i stylizacji włosów. Dobrym wstępem do kariery jako fryzjer okazują się szkolenia fryzjerskie. Jakie dają one możliwości?

Szkolenia fryzjerskie- do kogo są one skierowane?

Można powiedzieć, że szkolenia fryzjerskie są skierowane dosłownie do wszystkich osób, które chcą spełnić swoje marzenie o pracy w tym zawodzie. Nie ma znaczenia, czy kandydaci mieli już styczność z branżą, czy są zupełnymi amatorami i chcą zdobyć wymagane kwalifikacje. Głównym celem szkoleń jest nauczenie kursantów fachu fryzjerskiego od podstaw tak, by tuż po ukończeniu kursu mogli oni samodzielnie wykonywać strzyżenia i stylizacje, a także szybko znaleźć pracę w zawodzie. Fryzjerstwo jest fachem, który wymaga dużych zdolności manualnych, a także znajomości odpowiedniego trzymania oraz wykorzystywania akcesoriów jak np. nożyczek, grzebienia czy też suszarki. Szkolenia fryzjerskie, dzięki wielokrotnie wykonywanym ćwiczeniom pozwolą te umiejętności dokładnie opanować. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że szkolenia te poruszają również zagadnienia czysto teoretyczne, gdyż kandydaci na przyszłych fryzjerów muszą wykazać się odpowiednią wiedzą, niemniej jednak solidny nacisk kładzie się również na praktykę i treningi.

Szkolenia fryzjerskie- czego można się na nich nauczyć?

Wspomniane już zostało, że szkolenia fryzjerskie zwykle podzielone są na część teoretyczną, a także na część czysto praktyczną. W zakresie teorii przyszli adepci fryzjerskiej sztuki zapoznają się z zagadnieniami takimi jak:

 • historia i rozwój fryzjerstwa
 • zasady bezpieczeństwa i higieny pracy związane z zawodem fryzjera
 • podstawy medycyny w odniesieniu do dermatologii
 • podstawy chemii
 • pielęgnacja włosów oraz skóry głowy
 • stylizacja i modelowanie włosów
 • wykonywanie fryzur klasycznych, wieczorowych oraz typowych upięć ślubnych czy artystycznych

Podczas części praktycznej zaś, kursanci mogą- korzystając ze zdobytej wiedzy teoretycznej- doskonalić swoje umiejętności manualne i nabywać pierwsze doświadczenie w pracy z włosami. Szkolenia fryzjerskie zapewniają świetne i solidne przygotowanie do pracy w tym zawodzie, a także przygotowują kursantów do prowadzenia własnych salonów fryzjerskich. Po odbytym szkoleniu przyszli fryzjerzy nabywają bowiem umiejętności niezbędne do wykonywania usług w pełnym zakresie, oceny środków kosmetycznych i ich odpowiedniego wyboru, a także konserwacji i dezynfekcji urządzeń i przyrządów fryzjerskich. Co więcej wiedzą oni również w jaki sposób dobrać odpowiednią fryzurę i kolor włosów do antropometrii, makijażu, typu urody oraz ubioru. Są oni wstanie również udzielać rad i wskazówek z zakresu domowej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Dlaczego warto postawić na szkolenia fryzjerskie?

Szkolenia fryzjerskie w pełni przygotowują do wykonywania tego zawodu. Warto na nie postawić chociażby z następujących powodów:

 • zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fryzjerów na rynku pracy jest ogromny
 • fryzjerstwo jest zawodem kreatywnym, który stale dostarcza nowych wyzwań
 • nauka zawodu przebiega w sposób niezwykle efektywny oraz przyjemny dla kursantów
 • wymierne i rezultaty są możliwie do osiągnięcia w krótkiej perspektywie czasu
 • możliwość spełnienia się zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku pracy

Dodaj komentarz