Breaking News

Czym różnią się farby do sufitów od emulsji do ścian?

Wybór farby do malowania wnętrz to tylko z pozoru proste wyzwanie – okazuje się, że nie tylko kolor ma znaczenie, ale również cały szereg innych czynników. Co więcej, spore znaczenie ma również powierzchnia, którą chcemy pokryć farbą. Co innego sprawdza się na ścianach, a inne rozwiązania są lepsze na sufitach.

Jeśli szukasz odpowiedniej farby dobrą propozycją, by mieć pewność, że sufit będzie właściwie pomalowany są farby Magnat do sufitów. Sprawdzone, przetestowane produkty o świetnym składzie gwarantują, że zarówno sam proces malowania, jak i efekt końcowy spełni oczekiwania.

Dobra farba do sufitu

Farby do malowania sufitów to nieco inne produkty niż te, które stosujemy do malowania ścian. Co prawda, sporo jest farb uniwersalnych, przeznaczonych do malowania zarówno ścian, jak i sufitów, ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Farba na sufit powinna być przede wszystkim mocno kryjąca, wyrównywać podłoże, nie powodować nieestetycznych smug i refleksów. Ważne jest również, by była mocno matowa, a także na tyle gęsta, by łatwo się nakładała. Malowanie sufitu wymaga bowiem pewnych umiejętności i wysiłku – raczej nie będzie przyjemne, gdy farba będzie spadała z wałka na nas. Warto odwiedzić internetowy sklep budowlany i rozejrzeć się w ofercie najlepszych producentów farb. Zakupy online są często nie tylko tańsze, ale też mamy dużo większy wybór. Co więcej, produkty są na tyle dobrze opisane, że o wiele łatwiej podjąć decyzję o zakupie.

Emulsje do ścian

Farby emulsyjne do ścian pod wieloma względami są zbliżone do tych sufitowych. Trzeba jednak pamiętać, że znajdują się one na powierzchniach, które często są narażone na uszkodzenia czy zabrudzenia. Dlatego też dobra emulsja do ścian powinna nie tylko zapewniać odpowiednie krycie, ale również być odporna na zabrudzenia, a jeszcze lepiej – zmywalna.

Dodaj komentarz