Breaking News

Dlaczego warto wybrać opakowania foliowe na produkty? Rodzaje, zalety i zastosowanie

Opakowania foliowe są najczęściej używanym typem opakowań na produkty w branży spożywczej. Ponadto wykorzystywane są one także jako materiał opakowaniowy w wielu innych gałęziach przemysłu. Gdzie można je zamawiać?

Kiedy warto wybierać opakowania foliowe?

Materiały opakowaniowe wykonane z folii mają wiele zalet, co powoduje, że sięga po nie wielu przedsiębiorców, aby skutecznie zabezpieczać swoje produkty przed uszkodzeniem czy zepsuciem.

Opakowania foliowe pozwalają na skuteczną ochronę produktów przed licznymi czynnikami zewnętrznymi, między innymi przed dostępem wilgoci, powietrza czy zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniają się one także niskim ciężarem oraz mogą być przezroczyste, co pomaga w ekspozycji produktów.

Jak dobrać odpowiednie opakowania z folii?

Właściwy dobór materiałów jak opakowania foliowe – https://kompol.pl/ ma kluczowe znaczenie, dlatego też należy dopasować je odpowiednio do danego zastosowania. Jakie opakowania z folii można znaleźć obecnie w sprzedaży?

Wśród opakowań foliowych znajdują się między innymi:

  • woreczki foliowe strunowe – zamykane za pomocą wielorazowej struny
  • woreczki foliowe z taśmą klejącą – zaklejane za pomocą zrywanej taśmy
  • woreczki foliowe z klejem – wyposażone w klej, którym zakleja się opakowanie
  • rękawy i półrękawy foliowe – służą do pakowania z użyciem zgrzewarek
  • woreczki foliowe bez zamknięcia – zamykane są za pomocą zgrzewarek lub innymi metodami
  • opakowania foliowe z perforacją – perforacja pozwala na swobodny przepływ powietrza przez opakowanie
  • opakowania foliowe z otworem do zawieszania – przeznaczone do wieszania na ekspozytorach
  • opakowania foliowe z wieszakiem – używane są głównie w branży tekstylnej, wyposażone są w dołączony wieszak
  • folia – docinana na wymiar albo w arkuszach, bardzo często używana jako folia stretch do zabezpieczania przesyłek z zewnątrz

Opakowania foliowe z nadrukiem

Aby opakowania foliowe mogły nie tylko skutecznie chronić swoją zawartość, lecz także spełniać dodatkową funkcję reklamową, mogą być one wyposażone w nadruki.

Personalizacja opakowań foliowych z wykorzystaniem nadruków powoduje, że nabierają one unikatowego wyglądu, dlatego też mogą one wyróżnić firmę, która decyduje się na takie materiały opakowaniowe.

Opakowania foliowe mogą być wyposażone w różne typy nadruków. Najczęściej firmy decydują się na zlecenie wydrukowania na opakowaniach swojego logo, ale mogą być to także dodatkowe informacje, na przykład dotyczące produktów, postępowania z opakowaniem czy też nadruki okolicznościowe, na przykład do produktów pakowanych na święta Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz