Breaking News

Zakynthos 2021 – niezapomniane wakacje na każdą kieszeń

Zakynthos to wyspa, którą warto odwiedzać przez cały rok. Spotkamy na niej niezwykłą kolorową roślinność i piękne krajobrazy. To idealne miejsce do wylegiwania się na plaży, kąpieli w turkusowej wodzie czy spacerów po górach, które zachwycają swoim malowniczym wyglądem. Co jeszcze można na niej robić? Podpowiadamy.

Najsłynniejsza plaża na Zakynthos — Navagio

Wakacje w Grecji na Zakynthos to gwarancja tego, że nie będziemy się nudzić. Na pewno spędzimy tam jedne z najlepszych wakacji w naszym życiu. Na przykład plaża Navagio gwarantuje nam zapierającą dech w piersiach scenerię, spotkamy tam wrak z lat 80. który został porzucony przez przemytników papierosów, którzy rozbili się i uciekli przed przybyciem policji. To krajobraz, który prawdopodobnie już widzieliśmy na Instagramie lub w innych mediach społecznościowych, ponieważ Navagio jest rzeczywiście bardzo popularnym miejscem dla influencerów, ale także nurków, miłośników żaglówek, a nawet entuzjastów base jumpów. Wyspa oferuje nam również wiele innych plaż, na których można pływać lub po prostu opalać się na drobnym piasku. Woda ma krystaliczny kolor i bardzo dobrą temperaturę.

Żółwie morskie — prawdziwe symbole wyspy

Już spacerując ulicami wyspy, możemy zauważyć, że żółwie są tam bardzo pospolite. Powód jest dość prosty, wody Zakynthos stanowią jedno z najważniejszych tarlisk na Morzu Śródziemnym dla kilku gatunków żółwi, w tym jednego w szczególności: Karetta. Samice składają jaja na brzegach w pierwszych dniach czerwca, a młode żółwie wychodzą do morza po 55 dniach, dlatego plaże są stale monitorowane, aby umożliwić przetrwanie tego gatunku.

Zobacz także: https://informacyjny24.pl/wakacje-kreta-2021-tam-trzeba-byc/

Zakynthos dla dwojga

Wakacje w Zakynthos to świetna propozycja na wyjazd we dwoje. Kuchnia wyspy opiera się głównie na rybach i owocach morza, a dania oferowane są w bardzo przystępnych cenach. Podczas wakacji we dwoje, nie możemy przegapić zachodów słońca, które na wyspie Zakynthos są wyjątkowe. To chwila, której możemy nigdy nie zapomnieć. Zakynthos to nie tylko miasto, ale również wiele niesamowitych małych wiosek. Osobom, które lubią zanurzać się w kulturze kraju podczas podróży poleca się wycieczkę na Keri, które wznosi się na górze, 20 km od Zakynthos. Wioska oferuje nam małe uliczki i tradycyjne rezydencje. Z kolei Macherado to bardziej zaludniona wioska, która jest warta obejrzenia, szczególnie ze względu na kościół Agia Mavra i biały klasztor. Kambi, to wioska również położona na szczycie klifu, oferuje odwiedzającym wyjątkowy widok na morze i kilka pięknych stolików z widokiem na morze.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/

Dodaj komentarz