Breaking News

Do czego służy cement fosforanowy?

Agatos cement fosforanowy to materiał, który bardzo często znaleźć można w placówkach związanych z medycyną. W szczególności będą to gabinety ortodontyczne oraz stomatologiczne. Do czego jednak służy taki cement? Fachowcy informują.

Agatos cement fosforanowy – zastosowanie

Agatos cement fosforanowy dzięki zawartości specjalnego kwasu oraz wielu innych dodatków sprawia, że bardzo szybko można uzyskać twardą oraz cienką powłokę, która występuje bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta.

W gabinetach dentystycznych, oprócz standardowych usług, takich jak wybielanie zębów Opalescence, można również skorzystać właśnie z takiego cementowania. Najczęściej będą to sytuacje, które związane są z odbudową zęba i uzupełnieniem plomby.

Cement ma to do siebie, że świetnie sprawdza się nawet po kilku latach, co ułatwia zachowanie jak najlepszych parametrów, które dotyczą zdrowia jamy ustnej. Jednocześnie nie wpływa jakkolwiek na środowisko bakteryjne oraz pH występujące w buzi.

Agatos cement fosforanowy – dlaczego warto na niego postawić?

Taki cement fosforanowy jest bardzo uniwersalny, jeśli wykorzystuje się go w branży dentystycznej. Wynika to głównie nie tylko z możliwości wypełnienia nim ubytków, ale również mocuje się dzięki niemu korony oraz mosty.

Takie konstrukcje wymagają zastosowania jedynie sprawdzonych substancji mocujących, ponieważ muszą one wytrzymać niekiedy wiele długich lat. W przypadku mostów będzie to nawet całe życie, jeśli pacjent odpowiednio dba o swoją zastępczą konstrukcję.

Cement można kupić w specjalistycznych sklepach internetowych, które dostępne są dla specjalistów całodobowo. W ten sposób oszczędzają oni swój cenny czas, co sprawia, że mogą w komfortowy sposób uzupełniać swój asortyment między kolejnymi wizytami.

Cement fosforanowy to materiał bardzo potrzebny każdemu stomatologowi. Warto w niego inwestować głównie ze względu na jego szybkie oraz wytrzymałe wiązanie nawet w trudnych warunkach.

Dodaj komentarz