Breaking News

Holowanie pojazdu – co warto wiedzieć?

Holowanie pojazdu to sposób na to, aby móc przetransportować niesprawny samochód w określone miejsce. Często to skuteczny zamiennik tradycyjnej lawety, która przenosi osobówki na odpowiednio przygotowanej platformie. Co jednak warto wiedzieć o takiej usłudze? Fachowcy informują.

Czym jest holowanie pojazdu?

Holowanie pojazdu w Dąbrowie Górniczej to usługa, która polega na wykorzystaniu napędu innego auta do tego, aby móc przewieźć niesprawny pojazd. Zazwyczaj wykonuje się to poprzez specjalną linę oraz odpowiednie zabezpieczenie pojazdu, który jest holowany.

Warsztat samochodowy w Dąbrowie Górniczej może być firmą, którą będzie oferowała takie usługi. Wystarczy odwiedzić jego oficjalną stronę www lub zadzwonić pod wskazany numer telefonu, aby móc dowiedzieć się, czy holowanie będzie możliwe.

Aby dokonać holowania, należy pamiętać o tym, aby pojazd miał sprawne oświetlenie awaryjne oraz układ hamulcowy. W przeciwnym wypadku należy wezwać tradycyjną i dobrze wszystkim znaną lawetę.

Czy holowanie pojazdu jest bezpieczne?

Zdecydowanie usługa ta jest stosowana przez wiele długich lat i jest jedną z tych, którą można wykonać samodzielnie, na przykład prosząc o nią znajomego. Jest również o wiele tańsza, niż wynajęcie lawety, której cena może zaczynać się już od kilkuset złotych.

Warto również wiedzieć, że są specjalne przepisy, które regulują cały proces holowania. Mowa tutaj między innymi o odpowiedniej prędkości oraz oznaczeniu auta, które jest niesprawne. Zazwyczaj odbywa się to za pośrednictwem trójkąta wystawionego za tylną szybą.

Więcej o holowaniu można dowiedzieć się, odwiedzając oficjalne strony www warsztatów oraz pomocy drogowej. Tam zamieszczone będą ciekawe informacje, które z pewnością zainteresują każdego, kto chciałby skorzystać z tego praktycznego rozwiązania.

Holowanie pojazdu to zdecydowanie alternatywa lawety. Wymaga to jednak odpowiedniej sprawności czterokołowca pod względem jazdy oraz hamowania.

Dodaj komentarz