Breaking News

Instalacje fotowoltaiczne – jak się je wykonuje?

Instalacje fotowoltaiczne stosowane na wielu budynkach, jak i powierzchniach pozwalają na pozyskiwanie prądu z energii słonecznej. Energia, która jest pozyskiwana z fotonów, musi przebyć długą drogę, która zaczyna się od panelu, na który pada promień słoneczny, następnie przez kable aż do urządzenia, które ma za zadanie przekształcić pozyskany prąd stały w zmienny. Same panele są montowane na specjalnych stelażach, które stosuje się po to, aby nie uszkodzić dachu budynku. Instalacje fotowoltaiczne są tak często stosowane ze względu na wysokie ceny prądu, które z każdym rokiem idą w górę. Jak więc dokładnie przebiega cały proces montowania całej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku?

Jak profesjonalna firma wykonuje instalacje?

Instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie są przeprowadzane przez firmę Remor, dobry instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu budynku jest w stanie zapewnić im jak najlepsze działanie, a co za tym idzie, zwiększa się możliwość pozyskiwania energii. Firmy zajmujące się instalacją paneli przed przystąpieniem do prac sprawdzają najpierw bezpieczeństwo budynku, na którym ma zostać rozmieszczona instalacja paneli. Następnie panele fotowoltaiczne ustawia się na specjalnych stelażach tak, aby azymut był najbliższy kierunkowi południowemu, a kąt nachylenia mieścił się w przedziale 25 a 50 stopni. Zespół specjalistów przeprowadza również kable, montuje falownik w odpowiednim miejscu, a następnie łączy go z ogniwami fotowoltaicznymi. W ostatnim etapie instalacji konfiguruje się połączenie inwertera z siecią oraz dokonuje się pomiarów elektrycznych, z których tworzy się sporządzenie protokołu odbioru instalacji fotowoltaicznej.

Co jeszcze warto wiedzieć o takiej instalacji?

Panele fotowoltaiczne można zamontować na różnego rodzaju dachach, mogą być to zarówno dachy płaskie, jak i skośne. W przypadku dachów płaskich wykorzystuje się odpowiednie narzędzia, które mają umożliwić rozmieszczenie instalacji fotowoltaicznej. 

Dodaj komentarz