Breaking News

​​Kora kamienna – jak ją wybrać?

Kora kamienna to kruszywo, które zdecydowanie sprawdza się do każdego ogrodu. Bardzo często spotkać ją można w składach budowlanych. W jaki sposób można ją wybrać do własnego ogrodu?

Czym jest kora kamienna?

Kora kamienna w Oławie to kruszywo, które wykonuje się z gnejsu. To nic innego jak skała mineralna, którą można porównać do łupku. Można je w łatwy sposób rozłupać na mniejsze skały, dzięki czemu jej wielkość dostosowywana jest bardzo indywidualnie.

Tomzet – kamień naturalny w domu i ogrodzie to firma, która między innymi zajmuje się dystrybucją takiego elementu dekoracyjnego do ogrodu. Nazwa kora nie wzięła się tam jednak przypadkowo. Kamień ten wygląda, właśnie jak kora drzewna, co korzystnie wpływa na otoczenie.

Bez odpowiednich sprzętów do łupania takiego kruszywa trudno jest je zniszczyć i rozdzielić na mniejsze części. Dzięki temu materiał ten jest wytrzymały i to na wiele długich lat. Ma ona również znacznie lepszą wydajność.

Gdzie sprawdzi się kora kamienna?

Taka kora kamienna sprawdzi się między innymi do ogrodowych alejek, które muszą zostać odpowiednio utwardzone. Dzięki temu można będzie między innymi zapobiegać w pojawianiu się dziur i dołów, które zdecydowanie nie powinny występować na ścieżkach.

Taką korę można również wykorzystać pod niektóre rośliny tak, aby ograniczyć porost chwastów i trawy na danym terenie. Kora doskonale blokuje dostęp do światła słonecznego, ale z drugiej strony pozwala na swobodne spływanie wody, która zasila rośliny.

Kora kamienna jest w niektórych przypadkach nawet lepsza od tradycyjnego drewna, ponieważ nie zakwasza ziemi. Niektóre rośliny po prostu tego nie lubią. Kamienie są w tym przypadku obojętnie i nijak nie wpływają na środowisko.

Kora kamienna to kruszywo bardzo dekoracyjne o twardej i trwałej konstrukcji. Dzięki temu świetnie sprawdza się jako podłoże pod rośliny, a nawet alejki. Utwardza, ale przede wszystkim skupia na sobie wzrok gości i domowników.

Dodaj komentarz