Breaking News

Jak działa podnośnik koszowy teleskopowy?

Podnośnik koszowy teleskopowy ma to do siebie, że można się z nim spotkać w wielu różnych miejscach. Najczęściej można go zaobserwować przy pracach budowlanych, remontowych, czy też przy przeróżnych akcjach ratunkowych. Jak taki podnośnik działa? Pora to sprawdzić. 

Podnośnik koszowy teleskopowy – co należy o nim wiedzieć?

Od razu trzeba zaznaczyć, że podnośnik koszowy teleskopowy podnośnikowi koszowemu teleskopowemu nie jest równy. Może mieć różną roboczą wysokość. Jest to 14, 16 lub 18 metrów. Podnośnik koszowy teleskopowy ma masę dopuszczalną do 3,5 tony. Wartość ta naprawdę robi spore wrażenie. 

Teleskop składa się z dokładnie trzech segmentów zamkniętych profili z napędem wysuwania schowanym wewnątrz, aby zapewnić ochronę poszczególnym jego elementom. Części wysuwane teleskopu są prowadzone na klockach, które nie wymagają smarowania. Konstrukcja ta pozwala na dokręcenie kilkukrotne przy eksploatacji, zanim pojawi się potrzeba ich wymiany. Wymianę klocków wykonać można bez konieczności wyciągania poszczególnych elementów teleskopu. 

Podnośnik koszowy teleskopowy – co można w nim transportować?

Kosz, który jest zainstalowany na końcu podnośnika, posiada specjalny system, pozwalający na utrzymywanie go w pionowej pozycji. Wszystko za sprawą siłowników hydraulicznych oraz kolumn silnika hydraulicznego. Sterowanie podnośnikiem odbywa się z kosza, a także z gruntu. Można w nim transportować sporo różnych przedmiotów. Mogą to być na przykład panele podłogowe laminowane, ale także szereg innych rzeczy. 

Podnośnik ten jest także często traktowany, jako podnośnik ludzki. Przykładem są tutaj już wspomniane akcje ratownicze. Każda osoba z pewnością takowy podnośnik widział przynajmniej kilka razy. 

Niektóre firmy mają własny podnośnik koszowy teleskopowy, ale także sporo firm decyduje się na jego wynajem. Trzeba ocenić, która opcja będzie korzystniejsza dla danej firmy. Każda firma jest w innej sytuacji. 

Dodaj komentarz