Breaking News

Jak przebiega profesjonalna deratyzacja?

Plaga gryzoni, która pojawia się w domu lub przestrzeni użytkowej to duży problem, nie tylko natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Gryzonie mogą przenosić wiele chorób, które są niebezpieczne dla człowieka. Dodatkowo gryzonie szybko się rozmnażają i ich populacja szybko rośnie. Dlatego też, by walka z plaga gryzoni była skuteczna, warto skorzystać z usług deratyzacji. Czym są i jak przebiegają?

Czym jest deratyzacja?

Deratyzacja to zabieg, którego celem jest walka z gryzoniami. Pozwala zmniejszyć ilość szczyrów czy myszy w danej przestrzeni. Deratyzacja w Gdańsku jest wykonywana zarówno w przypadku domów prywatnych, jak i przestrzeni użyteczności publicznej. Zwalczanie gryzoni jest wymagane przez prawo, to obowiązek każdego właściciela danej nieruchomości. Szczury i myszy często pojawiają się w przestrzeniach zamieszkanych przez ludzi. Bardzo szybko się rozmnażają i są odporne nawet na trudne warunki. Gryzonie są niebezpieczne dla zdrowia ludzi, gdyż przenoszą liczne choroby, takie jak: toksoplazmoza, salmonella, dżuma czy escherichia coli.. Deratyzacja może odbywać się na kilka sposobów. Przeprowadzana jest metodami: mechaniczną, fizyczną, chemiczną i biologiczną.

Jak przebiega deratyzacja?

Przebieg deratyzacji zależy od wybranej metody. Najpopularniejsze są metody mechaniczne, które polegają na zastosowaniu pułapek sprężynowych. Przy tej metodzie należy brać pod uwagę bezpieczeństwo ludzi, a zwłaszcza dzieci. Dezynfekcja w Gdańsku może być wykonana również metodą chemiczną. W tym wypadku zwalczanie gryzoni odbywa się przy użyciu pestycydów i innych środków. Tego typu metoda może być stosowana tylko przez specjalistów, którzy mają odpowiedni sprzęt i stroje zabezpieczające. Biologiczna metoda usuwania gryzoni polega na wykorzystaniu innych zwierząt domowych, jak koty i psy. Nie daje to jednak wysokiej skuteczności. To metoda, którą można wykorzystać w momencie pojawienia się jednego gryzonia.

Deratyzację najlepiej rozpocząć od oględzin lokalnych i wynajęcia specjalistycznej firmy. Pracownicy firmy dokonają oceny zagrożenia, wyliczą ile mniej więcej gryzoni jest na danej posesji i dobiorą skuteczną metodą pozbycia się problemu.

Dodaj komentarz