Breaking News

Jak uzyskać odszkodowanie i jak naprawić szkody górnicze?

Ze szkodami górniczymi zmagają się właściciele domów, zabudowań czy gruntów znajdujących się w pobliżu działających kopalni, stale prowadzących prace wydobywcze. Mają oni prawo do dochodzenia odszkodowań, a kopalnia ma obowiązek naprawić wyrządzone szkody górnicze.

Szkody górnicze to często zalane piwnice, pęknięte ściany w budynkach, uszkodzone fundamenty, osuwiska, zawalone budynku, straty w uprawach rolnych, zalane grunty czy znajdujące się na nich pojazdy lub maszyny. Straty bywają spore, dlatego warto dochodzić swoich praw i uzyskać odszkodowanie, które pozwoli na pokrycie wszystkich kosztów poniesionych przez poszkodowanych.

Jak wygląda naprawa szkód górniczych?

Aby dochodzić swoich roszczeń, osoby poszkodowane muszą złożyć odpowiedni wniosek do kopalni. Ważne jest, aby udowodnić, że powstała szkoda ma związek z pracami wydobywczymi. Jak naprawić szkody górnicze? Poszkodowany może domagać się, aby kopalnia wypłaciła odszkodowanie lub wykonała prace, które przywrócą budynek lub teren do stanu sprzed szkody. Niestety, w praktyce nie wygląda to tak optymistycznie. Kopalnie rozpatrują wnioski poszkodowanych na swoją korzyść – zaniżają wysokość odszkodowań lub wykonują jedynie powierzchowne prace naprawcze. Jeśli więc działania kopalni w kwestii naprawy szkód nas nie satysfakcjonują, warto wejść na drogę sądową przy wsparciu wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej.

Fachowe wsparcie w uzyskaniu odszkodowania

Przy solidnym, fachowym wsparciu można liczyć na szybkie i sprawne uzyskanie odszkodowania w oczekiwanej wysokości lub na przeprowadzenie prac naprawczych, które zaspokoją wszystkie oczekiwania. Warto więc zaufać specjalistom i zdać się na ich doświadczenie. Jeśli dotyczą Cię szkody górnicze w Pniówku lub okolicach, wybierz kancelarię, która specjalizuje się w reprezentowaniu poszkodowanych przed kopalniami, ma dobre opinie i przede wszystkim – wysoką skuteczność w prowadzonych sprawach.

Dodaj komentarz