Breaking News

Jak wybrać obrazy do salonu?

Wybór idealnego obrazu do naszego salonu jest nie lada wyzwaniem. Obrazy mogą być dopełnieniem każdego wnętrza. Salon jest pomieszczeniem, w które powinno przedstawiać ład i porządek. Ważne jest również, by był on elegancki. Obrazy mogą dodać naszemu wnętrzu klasy. Warto więc wiedzieć jak wybrać obraz do salonu.

Po pierwsze – określić styl, w jakim urządzony jest nasz salon

To bardzo ważne, byśmy wiedzieli, w jakim stylu jest urządzony nasz salon. To pomoże nam dobrać nam doskonałe dodatki, które dodadzą urody naszemu wnętrzu.

Klasycznie…

Salon najczęściej urządzamy w stylu klasycznym, co oznacza, że jest on pełen harmonii. W takim salonie przeważają kolory jasne i pastelowe. Zazwyczaj są to wnętrza dobrze oświetlone. Dodatki są małe i nierzucające się w oczy. Do takiego salonu najlepiej wybierać obrazy w stonowanych, jasnych kolorach, które będą przyciągały wzrok, ale nie będą nachalne. Klasyczne wnętrze, nie potrzebuje wielu dodatków. Dlatego zdecydujmy się na dwa lub trzy obrazy.

Nowocześnie…

Jeśli nasz salon urządzony jest w nowoczesnym stylu, to znak, że możemy pozwolić sobie na szaleństwo przy wyborze dodatków. Obrazy do salonu nowoczesnego powinny odpowiadać na jego charakter. Kolory w takich wnętrzach są odważne i żywe. Popularne są połączenia niestandardowe. Przy takim wnętrzu, najlepiej wybierać obrazy przedstawiające widok na panoramy miast. Takie obraz są niezwykle popularne przy nowoczesnych wnętrzach. Tutaj możemy decydować się na odważne rozwiązania. Połączenia kolorów, które mogą się wydawać nieodpowiednie, wpasują się idealnie do salonu nowoczesnego.

Minimalizm

Wiele osób decyduje się na urządzenie salonu w stylu minimalistycznym. Są to wnętrza, w których wszystko ma swoje miejsce i nie ma tam miejsca na rzeczy zbędne i niepotrzebne. W takich wnętrzach przeważają jasne kolory. W salonie minimalistycznym dużo jest drewnianych mebli i dodatków. Dlatego do salonu urządzonego w stylu minimalistycznym, powinniśmy wybrać obraz w drewnianej ramie. Pozwoli to nam zachować harmonię w całym wnętrzu. Obrazy do salonu powinny przedstawiać krajobrazy, ale mające tylko jasne i stonowane kolory. Liczy się to, by nie zakłócały one minimalistyczności.

Jakie wybrać obrazy – tańsze czy droższe?

Przy wyborze obrazów do salonu powinniśmy wiedzieć, że droższe wcale nie znaczy lepsze. Nie musimy kupować obrazów, których cena przekracza tysiąc złotych. Oczywiście, jeśli chcemy wybrać właśnie takie obrazy do salonu, to nie będzie to zła decyzja. Takie obraz na pewno dodadzą klasy i elegancji naszemu wnętrzu. Jednak tańsze obrazy nieprzekraczające kwoty stu złotych, również będą się doskonale prezentowały w naszym salonie. Zarówno takie, jak i drogie obrazy do salonu, są dla nas dobrym rozwiązaniem. Oba sprawdzą się jako świetny dodatek, który doda uroku wnętrzu urządzonym w każdym stylu. Bez względu na to, w jakiej cenie będzie obraz, który wybraliśmy do naszego salonu, jeśli wybierzemy taki, który pasuje do wnętrza, będzie on idealnym dodatkiem.

One thought on “Jak wybrać obrazy do salonu?”

Dodaj komentarz