Breaking News

Jaka będzie przyszłość WiFi?

Zapewne wielu z was czytających ten artykuł, może potwierdzić, że przy wyborze i zakupie sieci bezprzewodowej skupiamy się na takich funkcjach, jak:

– wydajność,

– spójność,

– bezpieczeństwo

– czy stabilność łącza.

Obecnie postęp cywilizacyjny wymaga od urządzeń sieciowych coraz to więcej elastycznych rozwiązań. Teraz połączyć z WiFi nie chcemy tylko komputera czy telewizora, ale także różnego rodzaju sprzęty AGD, głośniki bezprzewodowe, systemy bezpieczeństwa oraz technologie domowe (np.: kontrola temperatury czy oświetlenia w pomieszczeniach).

Następuje era Smart Home, czyli inteligentnych domów. Jako użytkownicy WiFi, chcemy aby było one dostępne w całym domu bez żadnych martwych stref, miało niezawodne połączenie, a na dodatek było proste w konfiguracji, obsłudze czy zarządzaniu.

Rozwiązaniem na to, aby sieć WiFi była w całym domu, a nawet w ogrodzie czy na balkonie (!), jest Mesh WiFi.

Mesh WiFi to system, na który składa się główny router połączony bezpośrednio z modemem i szereg modułów satelitarnych lub węzłów umieszczonych na całej powierzchni domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdzie moduły są rozmieszczone w różnych pomieszczeniach, WiFi jest dostępne w świetnej jakości.

To Ty sam decydujesz, gdzie chcesz rozłożyć węzły i mieć najsilniejszy zasięg. Warto zaznaczyć, że moduły te tworzą jedną sieć bezprzewodową o takim samym SSID oraz haśle. Jest to bardzo wygodne udogodnienie, dzięki czemu nie trzeba się przełączać pomiędzy sieciami zmieniając swoje położenie np.: pomiędzy piętrami budynku.

Mesh WiFi to urządzenia przyszłości, używane już w teraźniejszości!

Linksys robi krok do przodu, a Wy razem z nim?

Dodaj komentarz