Breaking News

Jaki alkomat wybrać?

Każdy, kto zamierza kupić sobie alkomat, staje zawsze przed tym jednym pytaniem: który model będzie najlepszy? Oczywiście kryje się pod tym znacznie więcej. Od parametrów po cenę. Każdy z aspektów pozwoli lepiej podjąć decyzję.

Sprawdzone marki alkomatów

Jeśli zamierzamy korzystać z alkomatu przede wszystkim w warunkach domowych, w zupełności wystarczy nam alkomat osobisty. Musimy jedynie zadbać o to, by wybrać ten, który będzie dokładny. W tej sytuacji najlepiej stawiać na sprawdzone marki, jak alkopatrol, sentech, promiler alkofind czy datech. Działają na rynku od lat i możemy być pewni, że od nich dostaniemy alkomaty tylko dobrej jakości. Przy tym unikajmy tanich, chińskich produktów, które nie są warte ani złotówki.

Alkomat z sensorem elektrochemicznym

Jeśli już mamy kupować, to zdecydujemy się od razu na alkomat elektrochemiczny. Gdy sięgniemy po najlepsze modele, to będą wykonane z wykorzystaniem najnowszej technologii. Oznacza to zatem, że będą o wiele bardziej dokładne i powtarzalne. Taki alkomat z sensorem elektrochemicznym świetnie się sprawdza jako alkomat osobisty.

W przypadku starszych modeli będziemy mieli do czynienia z czujnikami półprzewodnikowymi. Nie są one tak dokładne, a do tego o wiele częściej wymagają wykonania kalibracji (zwykle raz na 6 miesięcy).

Ile będzie pomiarów?

Bez względu na to, czy alkomaty Warszawa będziemy wykorzystywać w warunkach domowych, czy w firmie, to powinniśmy przemyśleć to, jak często będziemy z nich korzystać. Wśród parametrów danego modelu powinno być napisane, co ile pomiarów konieczne jest poddanie urządzenia kalibracji, która pozwoli mu na nowo dobrze i dokładnie podawać wyniki. W przypadku alkomatów do firmy najlepiej stawiać na modele przesiewowe bezustnikowe, co pozwoli zaoszczędzić szczególnie na ustnikach.

Alkomat na miarę potrzeb

Nigdy nie warto kupować zbyt dobrego alkomatu. Choćby w kwestii pomiarów nie powinniśmy przesadzać. W warunkach domowych jest mało prawdopodobne, że rocznie uda nam się przeprowadzić 5000 pomiarów. Nawet, gdy wliczymy w to wszystkich domowników. I tak przeważnie konieczne jest wykonanie kalibracji co 12 miesięcy, więc jedynie stracimy pieniądze na niewykorzystanych pomiarach. Lepiej postawić na nieco mniejszą ilość i serwisować urządzenie wcześniej niż tracić.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego alkomatu to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza że warto patrzeć najpierw na wszelkie parametry, a dopiero potem na cenę. Poza tym lepiej kupować bezpośrednio z dobrego sklepu niż z byle marketu.

Dodaj komentarz