Breaking News

Półki siatkowe – jakie mają zalety i czy warto w nie zainwestować?

Półki siatkowe to chętnie wykorzystywane rozwiązanie będące alternatywą dla paneli wykonanych z drewna, blachy czy płyty wiórowej. Firmy cenią sobie te konstrukcje ze względu na szereg korzyści, jakie ze sobą niosą. Półki stworzone z wytrzymałej siatki oraz drutu stalowego, często przewyższają inne dostępne na rynku produkty.

Półki siatkowe – czym są i co trzeba o nich wiedzieć?

Regał siatkowy jest to płaska konstrukcja zrobiona z solidnych drutów stalowych. Odległość pomiędzy przewodami zależy od oczekiwań dotyczących nośności oraz wytrzymałości konkretnego panelu. Po dwóch stronach siatki znajdują się specjalne zagięcia, pozwalające na stabilne umieszczenie półki na belkach regału. Dzięki nim nie istnieje ryzyko przesunięcia się produktu na jedną stronę, co mogłoby doprowadzić do przewrócenia się półki, a tym samym uszkodzenia towaru. Półki siatkowe są niezwykle proste w montażu. Wystarczy tylko ułożyć panel na poziomych elementach konstrukcji magazynowej. Rzadziej używa się do tego celu specjalnych łączników gwintowanych.

Półka siatkowa na regał – jakie ma zalety?

Półka siatkowa jest znakomitą ochroną przed spadaniem i rozrzucaniem towarów. Ponadto tego rodzaju wypełnienie jest niebywale funkcjonalne, estetycznie wykonane i praktyczne. Pozwala na w pełni bezpieczne składowanie towarów na półkach i optymalne wykorzystanie przestrzeni, co jest ważne zwłaszcza w przypadku niewielkich magazynów, gdzie liczy się każdy dostępny metr. Sam dostęp do towaru jest też dzięki nim ułatwiony. Wpływa to oczywiście na przyśpieszenie procesu kompletowania zamówień. Nie można też zapominać o tym, że regał siatkowy ma prześwity. Pozwala więc na zachowanie większej czystości, aniżeli w przypadku innych modeli stosowanych w takich meblach półek. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest jego duża pojemność oraz ogromna wytrzymałość. Na półkach siatkowych da się przechowywać nawet bardzo ciężkie przedmioty. Sam montaż jest szybki i prosty, przez co nie zaburza harmonogramu całego dnia w magazynie.

Czy warto zdecydować się właśnie na regały siatkowe?

Tak, jest to, jak najbardziej opłacalne rozwiązanie. Półki wykonane z siatki są niebywale funkcjonalne i mają wszechstronne zastosowanie. Można na nich przechowywać także ciężkie i gabarytowe towary, a przy tym z łatwością dostosujemy je do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Bez trudu można je też utrzymać w należytej higienie. Inwestycja w takie konstrukcje jest korzystną propozycją dla każdej firmy, która potrzebuje funkcjonalnego systemu przechowywania.

Dodaj komentarz