Breaking News

Jakie aspekty są ważne przy wyborze odpowiedniej lodówko-zamrażarki?

Lodówka jest podstawowym sprzętem używanym w gospodarstwie domowym. Służy do przechowywania żywności, chłodzenia i zamrażania. Dzięki temu jedzenie zachowuje dłuższą świeżość. Dowiedz się zatem, jaką lodówko-zamrażarkę wybrać.

Lodówko-zamrażarki Side by Side

Lodówko-zamrażarka Side by Side ma bardzo wiele zalet. Ogromnym atutem jest duża pojemność. Co więcej, jest ona bardzo praktyczna i oferuje wiele przydatnych funkcji. Urządzenie ma oddzielone komory chłodzenia i zamrażania pionową przegrodą. W tym przypadku zamrażarka zlokalizowana jest po lewej stronie, a lodówka po prawej stronie. Podobnie jak w klasycznej, dwudrzwiowej szafie na ubrania każda komora wyposażona została w osobne drzwi, które otwierają się na zewnątrz. Istotne jest także to, że w tym przypadku chłodziarka jest dwukrotnie pojemniejsza od zamrażarki. Łączna pojemność kształtuje się na poziomie 500 litrów. Są też modele, które oferują 600 litrów pojemności.

Lodówko-zamrażarki, modele wielodrzwiowe

Ciekawą propozycję z pewnością stanowią modele wielodrzwiowe, jeśli chodzi o lodówko-zamrażarki. Takie urządzenia obejmują na przykład urządzenia wyróżniające się konstrukcją Side by Side i french door. Większa liczba drzwi przyczynia się do tego, że użytkownik nie musi otwierać całej komory zamrażarki. Z kolei takie działanie przekłada się na mniejsze straty zimnego powietrza. Inną zaletą jest ograniczanie nadmiernego zużycia energii. W modelu wielodrzwiowym jest też strefa zmienna, którą można wykorzystać jako komorę zamrażania lub tak zwaną strefę zero.

Lodówko-zamrażarki wyposażone w tak zwany dolny zamrażalnik

Popularną grupę urządzeń, jeśli chodzi o lodówko-zamrażarki stanowią modele z tak zwanym dolnym zamrażalnikiem. Są to w szczególności konstrukcje dwudrzwiowe. W tym przypadku za górnymi drzwiami jest chłodziarka, a za dolnymi zamrażarka. Takie sprzęty są bardzo funkcjonalne i mają wiele przydatnych funkcji, a także rozwiązań ułatwiających codzienne obowiązki domowe. Lodówki te oferują zamrażarki o pojemności 100 litrów i chłodziarki o pojemności 200 litrów. Dzięki temu użytkownik zyskuje bardzo dużo miejsca do przechowywania jedzenia.

Lodówko-zamrażarki typu french door

Warto także wspomnieć o lodówko-zamrażarkach typu french door. Te urządzenia nie mają pionowej przegrody w komorze chłodzenia. Tutaj część chłodząca od zamrażającej oddzielona jest nie pionem, a poziomem. Lodówki te mają zamrażalnik na dole, na przykład za drzwiami. W lodówce typu french door są również wysuwane pojemniki, które świetnie nadają się do trzymania warzyw, owoców czy mięsa. Zaleta tych lodówek jest duża pojemność użytkowa, dlatego sprawdzą się one w przypadku dużej rodziny. Istotne jest także to, że jest to także idealna opcja dla ludzi, którzy lubią robić zakupy rzadziej. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat? Wiesz, jaką lodówko-zamrażarkę wybrać? NIE? To zobacz wpis na portalu magazyndrogeria.pl. Umieszczone są tam najważniejsze informacje na ten temat.

Lodówko-zamrażarki z systemem no frost

Dużą popularnością cieszą się lodówko-zamrażarki z systemem no frost. Nie ma się czemu dziwić, gdyż urządzenia te mają wiele istotnych zalet. Na liście pozytywnych stron wymienia się między innymi: ograniczoną wilgotność, łatwe, czyszczenie i lepszą wydajność. Ogólnie rzecz ujmując, No Frost jest to system, który skutecznie chroni przed powstawaniem lodu i szronu w zamrażalniku. Dlatego osoby, które mają lodówkę No Frost, nie muszą martwić się potrzebą regularnego rozmrażania zamrażalnika.

Dodaj komentarz