Breaking News

Modne i wygodne łóżka młodzieżowe rozkładane – sprawdź te modele!

Gdy w pokoju nastolatka brakuje miejsca na ustawienie standardowego łóżka, wtedy doskonałym wyborem może być mały rozkładany narożnik albo sofa. Co kupić? Poznaj wytypowane przez nas model oraz porady, które pomogą Ci w znalezieniu najlepszego modelu!

Co zamiast łóżka do pokoju nastolatka?

Nie zawsze pokój dziecka jest na tyle duży, aby umieścić w nim łóżko. Czasami wprawdzie można je w nim ustawić, lecz całe pomieszczenie staje się zbyt ciasne, aby komfortowo z niego korzystać. Wtedy można zdecydować się na specjalne meble z funkcją rozkładania.

Asortyment mebli rozkładanych, które mogą sprawdzić się w pokoju nastolatka, jest bardzo szeroki. Co kupić?

Sofa z funkcją rozkładania – dostępna także jako jednoosobowa

Najczęściej w pokoju dziecka umieszczana jest sofa z funkcją rozkładania. Do dyspozycji są model przeznaczone dla jednego użytkownika, ale także sofy dwuosobowe czy trzyosobowe. Szerokość sofy ma wpływ na wielkość powierzchni do spania, co warto uwzględnić przy wyborze odpowiedniego modelu.

Gdy pokój jest bardzo mały, wtedy rozwiązaniem może być sofa jednoosobowa. Takie łóżka młodzieżowe rozkładane – https://birdmeble.pl/lozka/mlodziezowe zajmują powierzchnię około 80 x 200 cm po rozłożeniu. Można kupić je w wariantach z podłokietnikami po bokach i bez podłokietników.

Jeżeli pomieszczenie jest nieco większe, wtedy można zdecydować się na większą sofę, która będzie mogła zapewnić także większą powierzchnię do snu.

Aby wypoczynek był wygodny, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonane jest łóżka młodzieżowe rozkładane. Najlepiej poszukiwać modeli wykończonych za pomocą pianki HR, czyli wysokoelastycznej, a także sprężyn dla większej wytrzymałości.

Narożnik rozkładany – wygodna sofa narożna

Jeżeli mebel pełniący jednocześnie funkcję łóżka ma być umieszczony w narożniku pomieszczenia, warto zdecydować się na sofę narożną, czyli na popularny narożnik.

Rozkładane narożnik doskonale nadają się do pokoju nastolatka, ponieważ nawet po złożeniu dają wiele miejsca do wypoczynku, a także do przyjmowania gości. Dodatkowym plusem jest także większa powierzchnia do snu, która może wynosić 120 x 200 cm czy nawet 140 x 200 cm.

Podwójne łóżko rozkładane – dwa materace w jednym łóżku

Można także zdecydować się na łóżka młodzieżowe rozkładane z dodatkowym wysuwanym materace.

To dobra opcja do pokoju, w którym mieszka dwóch nastolatków. Wtedy łóżko może być łatwo i szybko rozłożone, a dwa pełnowymiarowe materace mogą zapewnić maksymalny komfort wypoczynku. Materace najczęściej mają wymiary 80 x 200 cm lub 90 x 200 cm.

Dodaj komentarz