Breaking News

Sofy rozkładane w małym wnętrzu – jak je ustawić?

Małe wnętrza wymagają od nas główkowania, zmysłu przestrzennego i kreatywności. Wszystko po to, byśmy zaaranżowali przestrzeń w optymalny sposób i zadbali przy tym o przestronność pomieszczenia i ogólne wrażenie estetyczne. Sofy rozkładane idealnie pasują do małych pomieszczeń, przede wszystkim ze względu na swój ponadczasowy charakter i funkcjonalność. To tak naprawdę co najmniej dwa meble w jednym, dzięki czemu zachowujemy metraż na inne meble lub po prostu na przestrzeń życiową.

Cechą charakterystyczna rozkładanych sof jest ich multifunkcjonalność. To jednocześnie meble, które wykorzystywane są jako wygodne siedzisko z oparciem, pojemnik na pościel oraz łóżko dla dwóch osób. W małym wnętrzu jest to o tyle istotne, że na kilku metrach kwadratowych mamy rozwiązanie, które wymagałoby od nas przynajmniej dwa razy większej przestrzeni w przypadku wyboru indywidualnych i nie rozkładanych mebli.

Jak ustawić sofę rozkładaną w małym pomieszczeniu?

Pierwszym z możliwych rozwiązań jest ulokowanie sofy w bezpośrednim pobliżu ściany. W ten sposób jasno wyznaczamy przestrzeń, gdzie śpimy oraz gdzie spędzamy czas ze znajomymi lub rodziną. W ten sposób sofa staje się głównym miejscem, z którego widać całe pomieszczenie oraz ogranicza użytkowaną przestrzeń. Po złożeniu do pozycji siedzącej, sofa zajmuje stosunkowo mało miejsce i łagodnie wpisuje się w pobliże ściany.

Drugim rozwiązaniem pozostaje ulokowanie sofy w centralnej części salonu. To opcja zdecydowanie dla ludzi, którzy lubią przełamywać konwencję oraz cenią sobie kreatywne rozwiązania w aranżacji wnętrz. Takie ulokowanie sofy automatycznie dzieli nam przestrzeń salonową na dwie mniejsze części, z których jedną możemy uczynić przestrzenią relaksu, a drugą przestrzenią jadalnianą. Sofa pełni funkcję umownej ścianki działowej, która wyznacza jasno granicę tych stref. Takie ulokowanie mebla jest coraz bardziej popularne w nowoczesnych wnętrzach. Z sofą rozkładaną i jej umieszczeniem warto eksperymentować, bo nieoczekiwanie możemy znaleźć optymalne i unikatowe rozwiązanie, które szybko przypadnie nam do gustu.

Dodaj komentarz