Breaking News

Ochrona firmy wcale nie musi dużo kosztować. Jak sprawić, aby pomieszczenia tajne były dobrze zabezpieczone?

Inwestowanie w nowoczesne środki ochrony sprawi, że firma będzie miała odpowiednie narzędzia do tego, aby sprawić, że technologia, informacje niejawne czy dokumentacja techniczna były w odpowiedni sposób zabezpieczone. Chodzi tu przede wszystkim o ochronę serwerów. Do dyspozycji mamy całą paletę możliwości. Co wybrać?

Skuteczna ochrona firmy to ochrona, która jest prowadzona na różnych poziomach. Możemy mieć do czynienia z ochroną w typowo klasycznej i fizycznej formie, to znaczy współpracując z wybraną agencją ochrony, która deleguje do pracy odpowiednie osoby, poprzez rozwiązania popularne, jak kontrole dostępu czy monitoring, na nowoczesnych, jak klatki Faradaya kończąc. Systematyczność, ciągłość ochrony oraz jej różnorodność – to 3 filary, o których trzeba pamiętać.

Klatki Faradaya – nowoczesna ochrona serwerów i pomieszczeń tajnych

Klatki Faradaya, to specjalne konstrukcje, o specjalnych właściwościach, które chronią wnętrze, a także znajdujące się w nich urządzenia przed działaniem impulsów elektromagnetycznych, które mogą uszkodzić sprzęt. Tego typu rozwiązanie zapobiega przed ekranowaniem, a także nagrywaniem czy podsłuchiwaniem. To szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniami tajnymi, salami negocjacyjnymi, pomieszczeniami biura zarządu firm.

Zobacz także: https://iwiedza.pl/firma-musi-byc-odpowiednio-chroniona-przed-atakami-co-warto-zrobic-aby-zapewnic-bezpieczenstwo/

Klasyczne środki ochrony

To one odgrywają również rolę, która ma znaczenie i często mam znaczenie typowo prewencyjne. Oznacza to, że osoby, które ewentualnie chciałby dokonać włamania i ukraść dorobek naszej pracy, widząc rodzaj stosowanych zabezpieczeń mogą po prostu zrezygnować. Prewencja i profilaktyka w tym przypadku mają ogromne znaczenie.

Do klasycznych metod ochrony można zaliczyć:

– klasycznych pracowników ochrony,
– obchody służbowe,
– monitoring i telewizję przemysłową,
– kontrolę dostępu do pomieszczeń oraz informacji,
– skuteczne oprogramowanie,
– opracowanie procedur, których mają przestrzegać pracownicy.

Przeważnie najsłabszym elementem ochrony jest niestety człowiek. Dlatego warto posiadać dokładnie opisane i wdrożone procedury, jak np. zakaz wynoszenia komputerów i telefonów służbowych poza siedzibę firmy, zakaz korzystania z komputerów służbowych do prywatnych czynności. To pomoże firmie w kompleksowym utrzymaniu bezpieczeństwa i minimalizacji ryzyka utraty danych.

One thought on “Ochrona firmy wcale nie musi dużo kosztować. Jak sprawić, aby pomieszczenia tajne były dobrze zabezpieczone?”

Dodaj komentarz