Opakowania plastikowe są bardzo wszechstronne pod kątem ich zastosowania. Można z nich korzystać w domu jak również w firmach. Nie bez powodu właśnie często stosuje się je w firmach farmaceutycznych jak i w kosmetycznych. Dzisiaj na rynku znaleźć możemy szeroki wybór takich opakowań. Różnią się one kształtem, kolorem jak i też materiałem z którego są one wykonane. Warto zatem wyróżnić kilka z nich.
Opakowania PP
Oznaczenie PP mówi nam z jakiego materiału zostało wykonane opakowanie. W tym przypadku mowa o polipropylenie. Jest to materiał, którego widoczną cechą jest duża przejrzystość. Ten rodzaj opakowania wykorzystuje się zazwyczaj przy produkcji takich opakowań, które w przyszłości mają w skuteczny sposób zabezpieczać przed wilgocią. Takie opakowania plastikowe producenci bardzo dokładnie sprawdzają, gdyż mogą one służyć do przechowywania żywności.
Opakowania HDPE
W przypadku tego rodzaju opakowań, głównym budulcem jest polietylen. Jest on dużej gęstości. W zależności od jego przetworzenia, opakowanie może służyć do różnych celów. Opakowanie przetwarzane za pomocą wtryskiwania z rozdmuchem świetnie nadaje się do pakowania kosmetyków, natomiast jeżeli mowa o przetwarzaniu metodą wytłaczania to opakowanie takie spisze się świetnie przy produktach spożywczych,.
Opakowania PS
Innym z kolei materiałem z którego tworzy się opakowania jest PS, który oznacza nic innego jak styropian, inaczej polistyren. Ten rodzaj opakowań sprawdza się bardzo do tworzenia jednorazowych kubków na kawę. Zdecydowanie nie zaleca się przechowywania żywności dłuższy czas w takim opakowaniu.
Opakowania PET
PET to również bardzo popularny rodzaj opakowania. Najczęściej jednak opakowania takie przybierają formę plastikowych butelek. Są one jednorazowego użytku, gdyż po dłuższym czasie w środku mogą powstawać związki groźne dla układu hormonalnego. Nie da się też ukryć, że opakowania PET są wrażliwe na stapianie się. Z tego względu należy unikać wystawiania takich opakowań na działanie słońca i innych źródeł ciepła.