Breaking News

Sezon na innowacyjny minimalizm – jakie ogrodzenia wybierzemy w 2020 roku

Proste, minimalistyczne formy dostępne w ramach systemów, a do tego wyposażone w wiele zintegrowanych funkcji – tak w skrócie można opisać trendy ogrodzeniowe na rozpoczęty właśnie rok. Przeczytajcie w jaki sposób wasze ogrodzenie może stać się trendy i smart oraz stanowić przysłowiową wisienkę na torcie atrakcyjnej wizualnie posesji.

Współczesne ogrodzenie oprócz tego, że zachowało swoje pierwotne funkcje, którymi są ochrona posesji i zapewnianie jej bezpieczeństwa, kusi użytkowników nowymi możliwościami. Nie jest już tylko elementem montowanym z konieczności ochrony dobytku. Obecnie stanowi estetyczne dopełnienie domu, bez którego trudno wyobrazić sobie atrakcyjną wizualnie strefę przydomową.

Design i systemowość

W nadchodzącym sezonie najbardziej trendy będą ogrodzenia o prostych, geometrycznych i poprzecznych formach, w których dominuje linia prosta. Jeżeli chodzi o kolory to najchętniej wybierzemy szarość i antracyt – barwy te stanowią eleganckie i wysmakowane tło dla jasnych elewacji, które wciąż dominują w Polsce. Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszą się ogrodzenia frontowe dostępne w systemach tworzących estetyczną, designersko zaplanowaną całość. W tym samym stylu dostępne są furtka, brama, słupki i przęsła – taki zestaw dodaje urody całej posesji.

– W przypadku lica ogrodzenia najchętniej wybierane są systemy poziome, często nieprzezierne lub z ażurami różnej szerokości – opowiada prezes firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe Marian Przybylski. – Odpowiedzią na te potrzeby są najnowsze modele Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych. Beryl to ogrodzenie nieprzezierne, w Trawertynie mamy możliwość wyboru delikatnej ażurowości lub w wersji Plus całkowitej nieprzezierności, natomiast modele Malachit i Turkus cechują się różnym stopniem przezierności. Wszystkie te propozycje, chociaż solidne i dające gwarancję prywatności, posiadają konstrukcję, która nadaje strefie przydomowej lekkości. Właśnie ogrodzenia dające możliwość wyboru stopnia przezierności, z poziomym układem wypełniania przęseł są obecnie popularnym trendem na rynku. Nowy rok z pewnością to potwierdzi.

Technologia

W nowym sezonie utrzyma się też trend na ogrodzenia inteligentne, smart czyli wyposażone w dodatkowe, użyteczne funkcje jak przystało na czasy rewolucji cyfrowej i globalnej wioski. Takie rozwiązania umożliwiają sterowanie funkcjami ogrodzenia takimi jak oświetlenie czy otwieranie bramy.

– Opracowaliśmy wielofunkcyjny moduł o nazwie Centerbox – opowiada Marian Przybylski. – Znajdują się w nim podzespoły odpowiedzialne za zasilanie, sterowanie bramą, furtką i oświetleniem Smart Light. Centerbox jest też wyposażony w domofon z wideomonitorem oraz skrzynkę na listy. Można powiedzieć, że to taki mózg całego ogrodzenia.

W roku 2020 klienci będą też cenić marki oferujące kompleksowe rozwiązania, a więc oprócz podstawowego asortymentu także dodatkowe elementy powiązane z ogrodzeniem takie jak np. oświetlenie ogrodowe czy ogrodzeniowe.

***

Ogrodzenie to ważny element strefy przydomowej, często decydujący też o naszym codziennym komforcie. Dlatego wybierajmy je zgodnie z trendami, ale pamiętajmy też, że powinno spełniać swoje główne zadanie. Jest nim zapewnienie prywatności i poczucia bezpieczeństwa, kiedy już zamknie się brama wjazdowa.

Dodaj komentarz