Breaking News

Tuby kartonowe – gdzie je stosować?

Tuby kartonowe stanowią dość nietypowe opakowanie. Klasyczne opakowania kartonowe mają zazwyczaj postać kwadratowego lub prostokątnego pudełka. Jednak również tuby kartonowe znajdują wiele zastosowań – są bardzo praktyczne w przypadku konieczności zastosowania niestandardowych rozwiązań. Łatwo je przenosić i transportować, chociaż często skrywają nieporęczną zawartość. Sprawdzą się zarówno w warunkach domowych, jak i w biurach i innych przedsiębiorstwach.

Tuby kartonowe – zastosowanie

Tuby kartonowe doskonale nadają się przede wszystkim do transportowania obrazów, grafik i plakatów. Będą odpowiednie również w przypadku przeróżnych innych obiektów. Przedmioty papierowe, płócienne albo wykonane z tkaniny także będą tam doskonale pasować. Jeżeli danego obiektu nie wolno zginać, zapakowanie takiego przedmiotu w tubę jest praktycznym rozwiązaniem. Co więcej, często w tubach przewożone są przedmioty szklane i ceramiczne, w tym elementy dekoracyjne. Często można też spotkać tekturowe opakowania ozdobne na alkohol w kształcie tuby.

Do najpopularniejszych zastosowań kartonowych, które przewiduje producent tub tekturowych, należą z pewnością: transport przedmiotów artystycznych, zapewnienie zabezpieczenia delikatnych przedmiotów o podłużnym kształcie oraz przechowywanie materiałów tekstylnych. Tuby tekturowe, podobnie jak inne kartonowe opakowania, mogą mieć dekoracyjne wzory i zróżnicowaną kolorystykę. Dzięki temu, mogą stać się efektownie zapakowanym dodatkiem do prezentu na specjalną okazję.

Tuby kartonowe – materiały

Do produkcji tub kartonowych używa się zazwyczaj grubej tektury o kilku warstwach, zdecydowanie twardszej od tej standardowej. Pomiędzy arkuszami tektury litej, znajduje się warstwa falista. Całość jest formowana spiralnie w kształt tuby, do której dodaje się denko. Te zabiegi sprawiają, że tuby kartonowe są trwałym i wytrzymałym opakowaniem o solidnej konstrukcji. Stosuje się szarą tekturę techniczną albo białą tekturę lakierowaną, która daje możliwości autorskich nadruków.

Mają także zamknięcie w postaci zatyczek z różnych materiałów, na przykład metalu, plastiku czy tektury. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych – zabezpieczy zawartość paczki na przykład przed deszczem. Tuby kartonowe są z pewnością widoczne w przestrzeni miejskiej, a ich popularność wynika także z ich niezawodności i uniwersalności. Różne kształty, rozmiary i wzory tub kartonowych pozwalają na swobodne i szybkie przenoszenie wszystkich nietypowych obiektów.

Dodaj komentarz