Breaking News

W sprzedaży drugi etap inwestycji Murapol Osiedle Storczyków w Mikołowie

Mikołowska oferta Grupy Murapol została powiększona o 114 nowych lokali udostępnionych w ramach drugiego etapu inwestycji Murapol Osiedle Storczyków, realizowanej w dzielnicy Reta. W sprzedaży dostępne są kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe, które powstaną w 5-kondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym liczącym 80 miejsc parkingowych. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców zaplanowano także 100 miejsc postojowych na terenie inwestycji. Komercjalizowana aktualnie pula mieszkań stanowi część „projektu1000”, w którym Grupa Murapol zaoferowała jednocześnie ponad 1 tys. lokali mieszkalnych w siedmiu projektach inwestycyjnych.

W zaprojektowanym w kształcie podkowy budynku dostępne będą mieszkania o zróżnicowanych układach i metrażach, sięgających od 25 do ok. 67 mkw., kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne tarasy, a na piętrach wygodne balkony. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Dzięki wdrożonemu w inwestycji systemowi Home Management System, zostanie ona wyposażona w wideomonitoring części wspólnych i wideodomofony, a także możliwość zastosowania w mieszkaniach rozwiązań smart home – Murapol Appartme.

Autorem projektu architektonicznego osiedla jest Murapol Architects Drive SA., pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Budowa inwestycji rozpoczęła się w lipcu 2019 r., zaś zakończenie prac planowane jest na ostatni kwartał 2020 roku.

– Zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji Murapol Osiedle Storczyków, ponieważ naszym zdaniem Mikołów ma duży potencjał w zakresie rozwoju rynku pierwotnego mieszkań. Od kilku lat obserwujemy tendencję migracji mieszkańców aglomeracji na tereny mniejszych miast lub wsi. Mikołów należy do takich lokalizacji, które z roku na rok przyciągają coraz więcej osób decydujących się tutaj osiedlić – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Bardzo dobra i szybka komunikacja z Katowicami i innymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz atrakcyjne ceny mieszkań sprawiają, że miasto to jest chętnie wybierane przez osoby ceniące spokój, wygodę oraz kameralne zielone otoczenie – dodaje Nikodem Iskra.

Inwestycja przy ul. Storczyków powstaje w północnej, zielonej części Mikołowa, sprzyjającej rekreacji  i wypoczynkowi. W pobliżu przepływa rzeka Jamna, a nieco dalej znajduje się rozległy teren leśny, idealne miejsce na wycieczki rowerowe i spacery. Ponadto okolica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta i trasami wyjazdowymi. Nieopodal przebiegają dwa ważne trakty komunikacyjne, drogi krajowe nr 44 i 81, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dojazd do centrum Katowic zajmuje stąd ok. 30 minut. Bardzo blisko inwestycji znajduje się także centrum handlowe oraz inne placówki handlowo-usługowe.

Oprócz najnowszego drugiego etapu, w ofercie projektu Murapol Osiedle Storczyków znajdują się ostatnie wolne mieszkania powstające w ramach pierwszego etapu, którego ukończenie planowane jest na połowę 2020 roku.

Dodaj komentarz