Breaking News

Wakacje w Szczyrku – dlaczego warto? Gdzie znaleźć nocleg?

Szczyrk jest wyjątkowo pięknym miastem, kojarzonym głównie ze sportami zimowymi. Warto jednak wiedzieć, że to urokliwe miasteczko nadaje się nie tylko na kurort zimowy. Miło, aktywnie i ciekawie można spędzić tu czas również w wakacje.

Dlaczego Szczyrk?

Rodzinne wakacje czy szybki weekendowy wyjazd? W obu przypadkach Szczyrk to idealne miejsce do wypoczynku. To niezwykle urokliwe miejsce znajduje się w województwie śląskim, niedaleko Bielsko-Białej, w dolinie potoku Żylica. Tym, co corocznie przyciąga do Szczyrku turystów z całej Polski, niezależnie od pory roku są wyjątkowe, niezwykle urokliwe krajobrazy.

Zimą Szczyrk staje się stolicą sportów zimowych. A co w mieście można robić latem, gdy nie ma szans na narty czy snowboard? Popularną formą aktywnego wypoczynku w cieplejszych miesiącach są piesze wędrówki. Te ze względy na liczną ilość ciekawych tras są niezwykle popularne wśród turystów.

Choć Szczyrk nie jest dużym miastem, a atrakcji w nim nie jest bardzo dużo, to jednak turyści corocznie gromadnie je odwiedzają zarówno zimą, jak i latem. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na to mają nie tylko wspomniane wcześniej krajobrazy, ale również bardzo dobre położenie, które sprawia, że Szczyrk z powodzeniem może być traktowany jako baza wypadowa do wycieczek do sąsiednich miejscowości.

Co warto zobaczyć w Szczyrku?

Szczyrk jest niewielki, za to urokliwy i pełen wyjątkowych krajobrazów, które warto podziwiać, będąc w tych okolicach. Sercem miasta jest wyjątkowy deptak, który wybudowano wzdłuż Żylicy. W miasteczku oczywiście nie brakuje zabytków, Z pewnością jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych jest Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła, położone na wzgórzu w otoczeniu drzew. Z sanktuarium można obserwować piękną panoramę okolicy. Zabytek powstał pod koniec XVIII wielu i do dziś zachwyca swoim późnobarokowym stylem. Dla wielu turystów jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia, gdy przebywają w Szczyrku lub okolicy.

Gdzie szukać noclegu w Szczyrku?

Nocleg na wakacje w Szczyrku należy rezerwować odpowiednio wcześnie, ponieważ jest to miejsce cieszące się sporym zainteresowaniem wśród turystów zarówno zimą, jak i latem. W swoich poszukiwaniach warto zwrócić uwagę na hotel Skalite. To miejsce z własną restauracją, strefa SPA oraz licznymi atrakcjami. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie i z pewnością nawet przez chwilę nie poczuje, co to znaczy nuda. To najlepszy hotel w szczyrku dla osób, uwielbiających aktywny wypoczynek, które chcą mieć mnóstwo atrakcji niezależnie od pogody.

Dodaj komentarz