Breaking News

Worki big bag i ich zastosowanie

Planujesz remont domu czy mieszkania i nie wiesz, jak zagospodarować odpady remontowe? To proste! Worki big bag to najlepsze rozwiązanie. Te elastyczne kontenery świetnie sprawdzają się między innymi do składowania i transportu gruzu, szkła okiennego, potłuczonej armatury, a także wielu innych pozostałości po remoncie. Okazuje się jednak, że to niejedyny sposób ich wykorzystywania. Te wielkogabarytowe worki znajdują także zastosowanie w wielu innych branżach, gdzie z powodzeniem służą do magazynowania i transportu rozmaitych produktów.

Co to jest worek big bag i do czego służy?

Nazwa worka big bag pochodzi z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza po prostu dużą torbę. I rzeczywiście swoją konstrukcją nieco ją przypomina. Niektóre z nich mają otwartą górę i zamknięte dno. Inne są zaopatrzone w komin nasypowy, ułatwiający załadunek towarów sypkich. Poniektóre wyróżniają się też dodatkowym kołnierzem, który skutecznie zapobiega, wysypywaniu się zawartości big baga. Co więcej, każdy rodzaj worka jest zaopatrzony w pomocnicze uchwyty, wszywane w różnych miejscach. Zdecydowanie ułatwiają one jego załadunek i transport.

Worki typu big bag mają najczęściej płaskie, kwadratowe i zamknięte dno. Taka ich konstrukcja zapewnia optymalną szczelność podczas magazynowania i transportu towarów. Jednak dół elastycznego kontenera może być także wyposażony w komin wysypowy, który ułatwia rozładunek. W przypadku towarów sypkich doskonale sprawdzają się też worki z dnem w formie kołnierza spustowego. Rozwiązując jego zabezpieczenie, można błyskawicznie opróżnić big baga.

Rodzaje worków big bag i ich zastosowanie

Elastyczne kontenery big bag to niezwykle popularne worki do magazynowania i transportu przeróżnych materiałów. Swoją niesłabnącą popularność zawdzięczają prostej konstrukcji i ergonomicznym kształtom. Dzięki takiej budowie załadunek towarów sypkich, pylących nie stwarza najmniejszych problemów. Również ich przechowywanie i transport są znacznie łatwiejsze. Co więcej, worki tego rodzaju idealnie dopasowują się do kształtu przechowywanych w nich towarów, co pozwala na znaczne oszczędności powierzchni magazynowych.

Worki big bagi znajdują wszechstronne zastosowanie. Są używane przez wiele gałęzi przemysłowych. Powszechnie stosowane są w branży spożywczej, gdzie służą do przechowywania żywności. Wykorzystuje je także branża rolnicza. Służą one do magazynowania zbóż, nasion, pasz, a także nawozów.

Worki big bagi swoją ponadprzeciętną wytrzymałość zawdzięczają materiałowi, z którego są one wykonane. Do ich produkcji jest wykorzystywany polipropylen o przeróżnej gramaturze. Tworzywo to wykazuje wysoką odporność chemiczną, nie chłonie wody i co najważniejsze, cechuje się bardzo dobrą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz